openSUSE 12.3

Aaaaaa gde ima da se kupe ovi kameleoni :smiley:

A i nisu neŇ°to, lińće na zeńćeve, pa joŇ° zelene :connie_10:[size=4] [/size]

Hehehe ma svakako ali su dobri :slight_smile:

Evo sad ga isprobavam… nije mi jasno, nece da pusta Flash, a kad otvorim onaj Yast, Zypper sta li je vec, pise da je instaliran… fontovi su ruzni mutni, ali osim toga lepo radi KDE 4.10

Meni je prethodna verzija radila besprekorno jel ima neko screenshot od gnome sa 12.3

Gnome 3.8 za openSUSE 12.3 je u fazi pripreme…najavili su da ce uskoro biti gotovo i moci ce se skinuti preko zvanicnog repo-a! Sto se tice Gnome-a 3.6 mogao bih ti ja staviti koju sliku ali imas na youtube-u snimak pa kako hoces!

Da li je neko rijesio problem sa Totem Video Player-om? Inace, ne mogu se pustati .avi, .flv i mp4 formati! Codec-i su uredno instalirani, medjutim on je zakazao…vidim i na stranim forumima da masa ljudi ima problem sa istim pa ako neko zna neka napise…

A Ň°to Totem? Zar nije daleko bolje reŇ°enje instalirati SMPlayer?

Jeste ali nekako mi je Totem prirastao srcu , ne znam zasto… :slight_smile:

Samo VLC

Trebam pomońá nekog iskusnijeg suse-ovca. Naime,nisam koristio OpenSuse do sada,imam ńćudan problem,ne mogu da se ulogujem u sistem. Otkucam username i pass,pojavi se crn ekran i ponovo me vrati na log in screen. U ńćemu je fora?
Inańće preko komandne linije mogu da se ulogujem,apdejtovao sam sistem ali ne pomaŇĺe.

U medjuvremenu dok se ne javi neko iskusniji :1: …jeste da se radi o starijoj verziji ali mozda moze biti od pomoci…

http://forums.opensuse.org/english/get-technical-help-here/install-boot-login/459535-unable-login-root.html

Za sve ljubitelje Gnome-a informacija: Gnome 3.8 dolazi na openSUSE 12.3 do kraja sedmice!

http://dominique.leuenberger.net/blog/2013/04/gnome-3-8-for-opensuse-12-3-go-get-it/

Uspeo sam da nadjem reŇ°enje za moj problem sa rezolucijom medjutim opet sam se razońćarao koliko tromo radi Suse‚Ķ

Potvrdjujem… Koliko me svaki put ovaj guster i zelenilo privuce da ga probam, a moram da priznam da mi se estetika suseta svidja zesce, toliko se razocaram upravo brzinom… Probao sam i XFCE i LXDE verziju, nema razlike, spor pa spor… Ista prica od 12.1 do 12.3… :connie_pumpkinsmile: Pogotovu kad se update-uje… U 12.3 mu je trebalo citavih 5min da update-uje samo Firefox… :connie_finishline:

Verziju 12.3, koristim neŇ°to manje od mjesec dana (ranije sam koristio 12.2 verziju) i iskreno, za moj ukus i iskustvo, bolju distru odavno nisam koristio! Meni je 12.3 jako brza, nisam imao nikakvih zastoja u radu, update se odradi veoma brzo tako da sve u svemu sam prezadovoljan‚Ķkoristio sam prvo KDE pa sam preŇ°ao na Gnome i u oba sluńćaja sam i viŇ°e nego zadovoljan‚Ķjedina stvar koja mi ide na Ňĺivce jeste konstantno traŇĺenje root passworda za sve i svaŇ°ta al vidim da nisam jedini po tom pitanju

Skoro sam instalirao komsiji opensuse 12.3,koji ‚Äúblage veze nema sa linuxom‚Ä̂Ķi ostavim ga samog da se muci‚Ķprvo je trazio da mu instaliram drajvere za stampac,graficku itd‚Ķali sam odbio‚Ķkad je dodjem sutra dan‚Ķstampac radi,drajveri za graficku instalirani,skype odlicno radi‚Ķcuo sam da je instalirao na vise cd-ova opensuse i da dele ljudima na poslu‚Ķlol :smiley:

Za openSUSE je preporuka da se instalacija vrsi sa DVD izdanja. LiveCD izdanja su vise kao ‚Äúshowroom‚ÄĚ.

Lijepo…radujem se ovakvim primjerima…

Ja sam odusevljen ovom distrom,koju koristim od marta.Imao sam veliki problem u pocetku,jer sam se pogubio,zbog ubuntu-a :connie_pumpkinsmile:
Stara navika je bila lako,brzo i ‚Äúsigurno‚ÄĚ,ali kada sam presao na opensuse,poceli su problemi,zbog nedovoljne kolicine znanja tj. baratanja s samim terminalom.
Osecao sam se tako ‚Äúzaglupljeno‚ÄĚ dok sam koristio ubuntu.Znao sam da cim je nesto lako,odma u startu gresim s izborom.