Opera Browser 12.55 Crash

Da li zna neko kako da sredim Operu pošto mi se konstantno “krešuje” sa Opera Needs To Restart i tako u krug …zna li neko u čemu je problem i kako se rešva?

Pozdrav, dobro nam dosao! :wink: :slight_smile:
Verovatno mislis na 12.15? :slight_smile:
Jer izbacuje jos neki info, u cemu je problem, ili samo “Opera Needs To Restart”?

Danas sam posle vise od godinu dana instalirao Operu na netbook. Imam verziju 12.15 i to je poslednja sa sajta verzija.

^
Confirmed. :slight_smile:
Btw, mali off, Opera je objavila da napusta svoj Presto engine, i prelazi na WebKit/Chromium. Naravno, to bi trebalo jako pozitivno da se odrazi po performanse, pogotovu vezano za Javu. Odprilike do kraja godine bi trebalo da izadje verzija bazirana na WebKit-u… :slight_smile:

To će biti veoma interesantno videti i isprobati…

Indeed. :slight_smile:
Ja gotivim operu iz razloga sto ima integrisan Mail/Chat, mnogo je lakse kad je ako all-in-one, nego 'ebavati se sa posebnim programom, pogotovu meni na ovom starom kompu, gde mi Thunderbird bez problema pojede 150MB RAM-a… ::slight_smile: :connie_pumpkinsmile:
Moram da primetim da su unapredjene performanse u 12.15, ne primecujem razliku u odnosu na Chromium, ako ne racunamo FB i sajtove gde je JS aktivan, e tu se vuce kao prebijena, sve ostalo znatno brze… :slight_smile:

To da… nekako je Opera uvek bila “gospodski browser” elegantan i sofisticiran (ala kenjam)… medjutim ja nikad u svom životu nisam koristio e-mail klijent, sve je bilo online, tako da me to nikad nije doticalo što opera ima ugradjen Mail.

Šta bi sa onim da Facebook treba da kupi Operu?

@[member=‘Marko011’] moj savet ti je da ides sudo apt-get install chromium-browser i miran si

^^ može i to ali čovek je pitao kako da popravi Operu :wink:

Na opera forumu, na temi da li FB kupuje operu, takoreci 99% poruka je i fazonu “ako se to desi napustam Operu”… :biggrin:
Uglavnom, koliko sam uspeo da shvatim do kupovine, na srecu nije doslo, zavrsilo se na prici… A nije ni cudo, sa obzirom da bi momentalno ostali bez barem 85% korisnika… :smiley:

Heheh, i Opera konja za trku ima:
http://sourceforge.net/projects/operaos/
:slight_smile: :smiley: