Oracle Virtualbox problem

Pokusao sam da u Virtualbox instaliram Debian Testing ali uvek mi izbaci sledecu poruku:

111.jpg

Mislio sam da je problem do ISO slike,ali posle sam probao i Arch Linux i novi Xubuntu,na Xubuntu zaglavi instaler na pocetku dok kod Arch Linuxa posle komande pacstrap krene instalacija
i onda posle nekog vremena krene da izbacuje neke greske i dobijam poruku da je instalacija nemoguca.Probao sam i Sid kod njega mi zaglavi prilikom particionisanja hard diska.Nisam nikada ranije imao problema koristeci Virtualbox.Sistem na kom je instaliran je Debian Wheezy

Taj mismatch kernel i module udebs se dešava često kada se koriste daily i weekly sličice :chiffa: . Predpostavljam da si te sličice koristio, to nekada radi ali nekada i ne ;).

Da znam ali 4 operativna sistema sam probao da instaliram i nijedan nisam uspeo.Kod svakog se desila neka zackoljica .Meni nesto tu smrdi na Virtualbox.Instalirao sam prvo 4.3 sa maticnog sajta, pa onda i 4.1 koji se nalazi u Wheezy i isti su simptomi bili.

…Kod svakog se desila neka zackoljica…

Sta konkretno? :slight_smile: Zackoljica je sirok pojam… :smiley:

Proveri da nije uključena opcija “Enable EFI”

[ATTACH]2120.IPB[/ATTACH]

Ako ti nije teško, kada startuješ sistem koji ti pravi problem, otkucaj Host+n (default host taster je desni control…), pa će ti izbaciti prozor sesion information u kojem se u 2 taba nalaze sva podešavanja, pa ih okači uz poruku…

[ATTACH]2121.IPB[/ATTACH]

Inače, ja koristim verziju 4.3 i nemam takvih problema

[ATTACH]2122.IPB[/ATTACH]

Napisao sam u prvom postu. za Debian Testing sam okacio sliku,Arch krene instalacija posle komande pacstrap i posle nekog vremena krene da izbacuje greske i na kraju dobijem informaciju da je instalacija nemoguca.Xubuntu 13.10 smrzne na pocetak instalacije,Debian Sid smrzne prilikom kreiranja Home particije,a sada najnovije Debian Wheezy net install je stao prilikom instalacije osnovnog sistema na 32 %.

@Dragan

Nije mi ukljucena ta opcija

a evo i slike

image.jpg[/URL] [URL=“http://postimg.org/image/jxpeyqe83/”]image.jpg

Pretpostavljam da ti je instaliran i odgovarajući extension pack za VBox?

Ako imaš AMD procesor, mislim da bi trebala da bude uključena i opcija Nested paging, pošto si u setovanjima postavio i 2 jezgra

[ATTACH]2123.IPB[/ATTACH]

EDIT:

Sad upoređujem slike koje si postavio…na prvoj se vidi da je nested paging setovan, a na drugoj da je “disabled”…malo čudno ponašanje vboxa?

Ja bih probao da u setovanjima postavim nested paging i samo jedno jezgro…ostala podešavanja deluju ok…

EDIT3:
Koji procesor imaš?

Amd Athlon Dual Core na 2.4 GHz, sto se tice podesavanja za procesor sem 2 jezgra nisam nista menjao Nested paging opcija je bila automatski ukljucena i nisam je dirao uopste

Izgleda da tvoj procesor ne podržava nested paging, i da konflikt u podešavanjima može da uzrokuje probleme u instalacijama, nevezano za verziju VBoxa…da li ti je u biosu uključena opcija za hardversku virtuelizaciju?
https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=1&t=32232
https://www.virtualbox.org/ticket/5639

Možda da probaš i VMWare plejer, čisto da eliminišemo problem sa VBoxom?
http://www.vmware.com/support/download-player

Virtuelizacija je ukljucena posto sam ranije imao problema dok je nisam ukljucio u BIOS-u, takodje nested paging sam iskljucio i isot se desava.Mislim da me Vbox zeza posto ranije nikada nisam imao ovakvih problema.Jer ovo mi nije prvi put da koristim Vbox, ali je prvi put da se ovako ponasa

A šta se dešava kada prilikom instaliranja Debiana i izbacivanja greške o nenađenom modulu za Kernel, klikneš na YES!?

Milsim da sam probao da nastavim sa instalacijom, ali ne mogu da se setim sta se desava.Kada uhvatim vremena probacu,trenutno sam obustavio sve oko Virtualbox-a posto imama sincica od 2 god. pa nemam puno vremena oko cackanja, plus sto je on “otkrio” Youtube pa se sad vrte crtaci i decije pesme u nedogled. Takodje cu ponovo da dizem sistem, hocu da predjem na Testing pa bih odradio ponovo net install od nule

Sinčina nek’ vam je živ i zdrav, a i vi njemu…naravno, YT prioriteti moraju da se poštuju :slight_smile:

Što se tiče VBoxa, vrlo moguće da sama njegova instalacija ne valja…dosta ga dugo koristim i nisam, čak ni na raznim forumima, naišao još na problem te vrste, da uopšte neće nekoliko op. sistema za redom da instalira.
Na Indiani (ver.4.3.2) i linuxu(ver.4.2.6) imam ukupno 20-ak raznoraznih sistema, neki od njih su baš egzotični, problem(čić)a ima svakojakih, ali takvih ne, iako ga baš intenzivno maltertiram seljakanjem, kloniranjem i “razbijanjem” vdi. diskova, mešanjem formata itd

Kada budeš postavio novi testing, i instalirao VBox ponovo, i kada uhvatiš vremena, prenesi ovde iskustva :slight_smile:

EDIT:

For the record:
nije “krivac” VBox, nego Debian testing…probao danas više varijanti testinga (netinstall, lxde, multiarch…) i sve se ponašaju isto.

Nastavak instalacije i pored nedostajućih modula, zaglavljuje na particionisanju, odnosno ne prepoznaje/ne mountuje “/” particiju itd

Nisam imao vremena popodne da se zezam, probaću noćas još da mu podmetnem flešku sa drajverima…sve u svemu, baš testing…a hteo sam da instaliram SID :smiley:

[ATTACH]2135.IPB[/ATTACH]
[ATTACH]2136.IPB[/ATTACH]

Pa jel ja rekoh da to uglavnom ne radi :D.

http://forum.opensource-srbija.org/topic/2235-oracle-virtualbox-problem/#entry36912

Od instalera za preporuku su jedino wheezyjev i mini.iso za unstable ;). Jerbo jedino to proverava čovek, ovo ostalo bildaju roboti samo u zakazano vreme bez obzira dal to valja ili ne :D.

Evo ti mini.iso ako ti treba za sid:

http://ftp.us.debian.org/debian/dists/unstable/main/installer-i386/current/images/netboot/
http://ftp.us.debian.org/debian/dists/unstable/main/installer-amd64/current/images/netboot/

Rekao si ti kako treba, nego budale, tj. ja, ne slušaju :smiley:

Tnx za sid-link :slight_smile:

Evo ako treba u slikama šta je redom bitno da uradiš sa ovog netboot mini.iso :). By default mu je selektovan testing pa eto obratiti pažnju :D.

[ATTACH]2137.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2138.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2139.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2140.IPB[/ATTACH]

Sid mi je zaglavljivao na particionisanju harda,Arch prilikom instalacije posle komande pacstrap,Xubuntu sam pocetak instalacije kod koraka “Copying Files”,znaci nije samo do Testinga

evo upravo ovo:

Screenshot_from_2013_11_19_22_10_06.jpg

Probacu mini iso koji si ti postavio dvajedan pa cu da probam, mada imam i ja koji sam skinuo

Probaj mini samo taj što sam ja rekao, taj je proverenim instalerom od pre mesec dana iz snapshota jelte :slight_smile: ja ga instalirao malopre sa tog i prolazi brez problema - pogledaj samo gore sličke na šta da ideš :). Evo i još nekih ako treba, skine dakle još 200 MB u toku instalacije za core+standard tj. base :connie_pumpkinsmile: Grub ekranče, ulogovan, kernelče sidovo, oko 800 MB na HDD, itd… uptodate sid sve radi :music: ,

[ATTACH]2141.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2142.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2143.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2144.IPB[/ATTACH]

ne vredi problem je ipak do Vboxa krene instalacija osnovnog sistema i zapuca na nekih 6% i zamrzne ceo Vbox,ako odem na Logout posle toga ne mogu pokrenuti ponovo Vbox vec moram Restart sistema