OSS Wallpaper

Nakon malo ( amaterskog ) igranja sa GIMP-om, predstavljam Stoleta* u fullscreen-u :slight_smile: :smiley:

-16:9 ( 1920 x 1080 )
[ATTACH]2049.IPB[/ATTACH]

• 4:3 ( 1440 x 1080 )
    [ATTACH]2050.IPB[/ATTACH]

*Za one koji ne znaju, nasa maskota, tj. or’o, tj. beloglavi sup, se zove Stole! :slight_smile:

:drinks:

Pa da probamo :).

[ATTACH]2051.IPB[/ATTACH]

Nego zezam se sa comptonom sad:

[ATTACH]2052.IPB[/ATTACH]

I naleteh na ono izgleda što ti pričaš za KDE opacity kad se upali prozori laguju prilikom pomeranja ;). Ali samo sa xrender backendom sa glx je OK ;). Eto sasvim slučajno naleteh na to sad :connie_pumpkinsmile: .

I ja malo probao :smiley:
[ATTACH]2053.IPB[/ATTACH]

I ja bih probao tako ali radeon 9250 kartica ne podržava tolike teksture samo do 2048… a i ono gde ti ga je full window opacity to bez compiza ne može ili dodataka bio je neki transset za to koliko se sećam :D.

@Ćofi

Našao sam fix ako ti treba za compton za --backend glx dodaj još i –glx-use-copysubbuffermesa ;).

http://manpages.debian.org/cgi-bin/man.cgi?query=compton&apropos=0&sektion=0&manpath=Debian+unstable+sid&format=html&locale=en

E sad ne znam dal za kwin ima toliko workaround switcheva :D.

Nego evo za ljubitelje lightweighta memorijski štedljivih jpeg varijanti, pošto iovako ne znam šta će nekome png wallpaper na Desktopu osim da arči + 8 MB memorije :D.

[ATTACH]2054.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2055.IPB[/ATTACH]

Yep, upravo tako, laguju za kursorom sa XRender… Mada meni isto laguju i kad forsiram GL na kwin-u, izgleda ni force ne pomaze iako prijavljuje “OpenGL Initialized”… :smiley:
Takodje i bez transparentnosti. Zapravo na KDE-u mi treba samo Transparency efekat, da bi mi panel bio proziran, drugo je sve pogaseno… :wink:

Hvala za info @compton
Probacu kad osposobim staru mahinu ( produzni kabl zrtvovan za mesalicu na nekoliko dana :sarcastic: )
Za nV predpostavljam ne treba nista sem “–backend glx”? :connie_pumpkinsmile:

@png
Zaboravih potpuno, posto dok radim na slici cuvam kao .png, pa zavrsnu kompresujem u jpeg koliko se moze bez defekata… ::slight_smile:

@[member=‘Dragan’]
Moram da pitam sto ti je panel samo na jednom monitoru? :connie_pumpkinsmile: :smiley:

Čitaj opcije Ćofi ima i za nV itekako, po sistemu probaš pa vidiš ovo sam isprobao na brzinu čini mi se najbrže tj. u igrama bude zakucano na 30 fps, a sa ovim normalno na 60 fps kao i refresh rate :sarcastic:. Doduše i to malo laguje sa pomerenjem prozora, ali ne onoliko kao bez toga :D.Meni barem ništa nije krahiralo, za nvidia ne garantujem :D.

Mada ono dobar je i xrender onako, elem ako nećeš opacity :D.

Nego zaboravih da napomenem… nisam ništa pečoveo drajver sa onim mojem pečevima. trenutno teram default ;).

Citam ali sem vec navedenog “–glx-use-copysubbuffermesa” ne videh nista, prema mom skromnom (ne)znanju korisno. :smiley: Tj. bolje se razumes u te parametre oko grafike, zato sam te pitao, da ne propustim nesto ocigledno… :slight_smile: :smiley:

Oko nvidia ne znam, jedino što znam ako koristiš blob nemoj ni da isprobavaš mesa paremetre normalno , a autor i sam lepo opisuje svoja iskustva tšareno :D, daklem probaš pa vidiš šta je brzo to ostavi ako oćeš brzo ;).

–glx-use-copysubbuffermesa
GLX backend: Use MESA_copy_sub_buffer to do partial screen update.
My tests on nouveau shows a 200% performance boost when only 1/4 of
the screen is updated. May break VSync and is not available on some
drivers. Overrides --glx-copy-from-front.

Mada u globalu ima tu stotine kombinacija koje mogu da se izvedu sa comptonom nisam ni ja sve isprobao, možda ima još nešto za boost :D.

“–backend glx” should be enough… :connie_pumpkinsmile: :sarcastic:

Enough je i compton samo nekome, ali eto nekome nije pa zato ima 100 svičeva :sarcastic:.

Taj fazon… :smiley: Ja cu se zadovoljiti offload-om CPU-a na GPU… :smiley:

Sasvim je dovoljan :smiley:
Šala…nemam pojma…verovatno zato što su monitori različite rezolucije…

Yeah :slight_smile:
Cek, nije valjda da zbog rezolucije ne moze da se stavi? :connie_pumpkinsmile:

Btw, evo “Stole the inverted” za drugi monitor, da se sloze lepo:
[ATTACH]2060.IPB[/ATTACH]

:chiffa: :slight_smile: :smiley:

Proverio…nije zbog rezolucije, nego zbog Gnometa, ili ja ne umem da podesim panel :smiley:

Na primer, u FVWM temama, koje ga imaju, panel se bez greške automatski razvuče preko oba monitora…

Gledam i ja sad, ne moze jedan panel da se razvlaci na dva monitora, tako je dizajniran Gnomet 2. Resenje je da napravis novi panel na drugom monitoru. :connie_pumpkinsmile:
Kontam da bi tu korisno bilo da ti Desktop 1 bude na prvom, Desktop 2 na drugom monitoru, pa onda mozes lepo da imas “Window list” za svaki posebno, na svom panel-u… :slight_smile: Ili prostije, Desk1+Panel1+W. list1 = Monitor 1; Desk2+Panel2+W. list2 = Monitor 2 :slight_smile:
Prakticno kao da svaki monitor “ima” svoj PC… :smiley:

Najlakše mi je da ništa ne radim :smiley:

Evo ga fvwm… X screenshot prosto ubaci crno polje kao razliku između 2 rezolucije…

[ATTACH]2061.IPB[/ATTACH]

Najlakše mi je da ništa ne radim :smiley:

Ahahhh, taj neki fazon… :smiley:

^Ikonica za Computer… ::slight_smile:
Kao na 98-ici ( moj prvi OS inace :unsure: )… :biggrin:

Eve ga na poslu, moj desk.

Izgleda sada i malo bolje jer sam udario crop, pa se bolje uklapa u moju rezoluciju ekrana. da ne kačim novu sličku bezveze.

Jel ima neki dizajner da je vičan radu u vektoru da ispegla stoleta… ali da ga uradi kako treba?

Ja to znam ali nemam vremena…