pa vozdra gari :)

vidim svi se nesto predstavljaju pa ajde i ja cu radi reda :)…Evo ja sam iz Novog Sada i koristim linux mint vec duze vreme osim jedne pauze od 6 meseci(zez nesto update na linuxu pa mi puko film-bilo mi jako krivo),Cela familija mi koristi linux msm sve je to pocelo od brata…i tako snalazim se veoma dobro. :slight_smile: al evo ja iz dosada da kucam linux mint srbija i iskoci na googlu a ranije sam bio i pitao sve na ubuntu :slight_smile: . bavim se malo programirajne kolko mi ide tako …srednja sam skola ucim sam od kuce javu i tako.
ako ocete i broj licne karte nije problem :slight_smile: :slight_smile:
aj pozz vidimo se valja na irc samo da se ja malo nastimam :frowning:

p.s. i da da dodam da ne zaboravim! mnogo moji drugovi i prof i z srednje se interesuju generalno za linux pa im ja preporucim mint posto je tu po izgledu bar meni priblizan linuxu (gnome) pa reku da vas pitam da li je nekako moguce organizovat promociju u NS za linux informativno posto stvarno ne mogu a i svima pojedinacno da objasnjavam za linux i bilo bi i meni mozda korisno,tj mozda i ima ali ja nisam obavesten sto bi reko jedan politicar pa vas molim za informaciju :slight_smile: :slight_smile:

Dobrodošao na forum :slight_smile:

Mi smo uglavnom ovde na forumu, IRC nije toliko zanimljiv jer obično novi korisnici se slabo snalaze sa konektovanjem na IRC, pa spremamo novu varijantu Chat sistema koja će biti dosta brža, preglednija i jednostavnija za početnike.

Uživaj :slight_smile:

e admine aj procitaj ponovo ja kuco izmenu :slight_smile: pa odgovori na p.s. … pls dosta mi je to bitno :slight_smile:
aj zz iams fore 15 min odo ja na tusiranje .vec vidim da cu biti zavistan od ovog foruma iam puno ljudi koji misle slicno kao ja :slight_smile: :slight_smile:

Nema problema biće organizovano nešto sigurno. To ćemo već dogovoriti putem privatnih poruka u narednih par dana.

fala lepo sad bi ubacio smajli onog sto se klanja ali psoto neam moze i ovaj :slight_smile:

Dobrodošao! :slight_smile:

p.s. i da da dodam da ne zaboravim! mnogo moji drugovi i prof i z srednje se interesuju generalno za linux pa im ja preporucim mint posto je tu po izgledu bar meni priblizan linuxu (gnome) pa reku da vas pitam da li je nekako moguce organizovat promociju u NS za linux informativno posto stvarno ne mogu a i svima pojedinacno da objasnjavam za linux i bilo bi i meni mozda korisno,tj mozda i ima ali ja nisam obavesten sto bi reko jedan politicar pa vas molim za informaciju :slight_smile: :slight_smile:

S obzirom da si iz NS, ne vidim razlog zašto ne bi kontaktirao sjajne momke iz LugoNS-a koji će verovatno biti zainteresovani za tvoj predlog i pronaći neko rešenje https://www.lugons.org/

Koja je srednja škola u pitanju ako sme da se zna? :slight_smile:

problem nije dika i ponos gimnazija ,Isidora Sekulic, :slight_smile: ako bi bilo promocije mogu evo sutra da pitam profu iz info da li bi mogla skola da nam da salu (moze da primi oko 08-100 ljudi po mojoj proceni) ali ne znam da li je to dovoljno za linux mint zajednicu posto nema predstavu kakva je njena velicina i linuxa uopste u srbiji :slight_smile:
p.s. to za salu sam skoro uveren da bi nam dali za dz posto su imali svakakvi tamo predavanja pa sto ne bi imali i mi :slight_smile:

problem nije dika i ponos gimnazija ,Isidora Sekulic, :slight_smile:

Onda pod obavezno pozovite i profesora dr Miloševića na predavanje, verujem da će biti veoma zainteresovan :slight_smile:

Eto vidi sa Lugons-om ako su voljni, a ako ne nisu ni Mintovci na kraj sveta :slight_smile:

hmm profa nadaleko cuven u gimnaziji mi na zalsot ili srecu ne predaje :slight_smile: ali svakako ako bude nesto cu mu preneti.
evo ovako posto stvarno nisam zaso duboko jos u linux vode ja cu cekati pm od vlade kao sto je reko ,jer ne bi ja to da organizujem nije da me je sramota zbog linuxa nego naprotiv iam tolko uslovno receno starijih ljudi od mene pa ja da se trpam ,klinac, ali ako nista drugo ne krene pokusacu.

jer ne bi ja to da organizujem nije da me je sramota zbog linuxa nego naprotiv iam tolko uslovno receno starijih ljudi od mene pa ja da se trpam ,klinac, ali ako nista drugo ne krene pokusacu.

Na mladima svet ostaje, pa i Linuks. Samo napred i bez ustručavanja

evo ovako stupio sam u kontakt sa LugoNS tacnije sa @mekom i on mi je reko da nece biti nikakvih predavanja ili prezentacije i sve slicno tome tek na jesen zbog slabog doalzenja ljudi tokom leta sto su se vise puta uverili… :slight_smile: :slight_smile: ali sta je tu je cekamo leto :slight_smile:

Pa dobro, to stoji, realno kome je do predavanja letom ? Na jesen ga podseti pa se organizujte.

Ojha zmaju, lepo je nauciti i nesto dobro o tebi. Bilo bi dobro da se napravi Linux Mint karavan po Srbiji, ali valjda ako se prvo proda dovoljno ovih majica
ili nadju neki sponzori, stara boljka nekomercijale, ali vise sa adminima. Mislim da bi bilo najbolje da pokusas sa drugarima da organizujes neku dz salu sa tehnikom a da bi mozda mogao da se dogovoris da dodje jedan ili vise osoba kojima bi tipa pokrili put i neku hranu … ali vise sa adminima, ovako ja to zamisljam

Ja tek sad provalih da sam nekako nenamerno preskocio ovaj topic, i nisam ti pozeleo dobrodoslicu…

Dobrodosao na forum bad63r. Ja se jos jednom izvinjavam, nekako se provuklo da nisam video i nisam te pozdravio…

eheheh kolko sam ja vec tu :wink: ,ja se vec odomacio :connie_jail: al ajde hvala bolje vas naso