Password manager

Da li koristite neki password manager? Da li bi korisnici Interneta trebalo da ih koriste i da li pružaju odgovarajuću sigurnost? Nikad nisam koristio takav program, ali sam slučajno otkrio KeePass i razmišljam da počnem da koristim password manager.

Поздрав Лазаре,
већ дуго времена користим KeePassX.
Сасвим задовољава моје потребе.

Ja ne koristim nista, cak sam i po browser-ima poiskljucivao cuvanje passworda, sve kucam rucno!

koristim ja KeePassx, radi na svim sistemima, naravno uvijek ga blokiram sa firewallom za svaki slučaj…

Ne koristim nikakve menagere za čuvanje jer im jednostavno ne verujem…

Nista, sve ih popamtio i to je to :smiley:

:up: +1 (x3)
Najsigurnije… :slight_smile:

Lako je vama sa dobrom memorijom, ja ne mogu da pamtim ~20 različitih šifri.
KeePass je odličan program. Jednostavan je i portabilan pa mogu da ga koristim na svim operativnim sistemima.

Napravis neki template npr. “–NekiPassZaFOSS_=123++” i onda “FOSS” mijenjas s drugim mjestima gdje imas racun.

[SIZE=6]Da li je neko probao “Buttercup” password manager? Buttercup - A Modern Password Manager for Linux[/SIZE]

:slight_smile:
[SIZE=6]
[/SIZE]

Скоро сам сазнао за Open Source Password Management Solutions | Bitwarden
Софтвер у духу овог форума, а мени посебно занимљив јер размишљам да заменим KeePass облаком. Досадило ми је да повремено копирам на телефон базу са шифрама.

Kako ovo radi? Smestas passworde na njihov komp?

Да, чуваш на њиховом серверу своје лозинке. Ако је све како треба, то не би требало да је проблем јер их складиште криптоване. Нисам још стигао да детаљније истражим како тачно све ради.