PDF Editor za Linux?

Šta mislite ljudi, hoće li se ikad iko smilovati da napiše nešto ovako za Linux? Convert PDF to Word, Excel, JPG secure your documents with ease :slight_smile:

Inače, ovaj program je jedini, koji mi nedostaje sa Windows-a, evo već par godina. :slight_smile:

Nisam znao da to ne može na linuksu, zar ne može da se direktno ubaci PDF u word ili neku drugi office dokument? U JPG možeš preko GIMP to znam samo ga otvoriš i eksoprtuješ kao jpeg fajl.

Ma, nije to problem, mislim to konvertovanje itd. :slight_smile: Mene muči to, što trenutno ne postoji način, da se knjige na Linux-u čitaju u 3D. :slight_smile:

@Joce
Postoji plugin za LibreOffice…na Debianu i derivatima sve se svodi na :

apt install libreoffice-pdfimport

Nakon toga, PDF se najnormalnije otvara i uređuje u LO

[[email protected]][~/Desktop]$ apt-cache policy libreoffice-pdfimport
libreoffice-pdfimport:
Installed: 1:4.3.3-2+deb8u4
Candidate: 1:4.3.3-2+deb8u4
Version table:
1:5.1.5~rc2-1~bpo8+1 0
100 Index of /debian jessie-backports/main amd64 Packages
*** 1:4.3.3-2+deb8u4 0
500 Bytemark Hosting - Mirror jessie/main amd64 Packages
100 /var/lib/dpkg/status
[[email protected]][~/Desktop]$

Screenshot - 08282016 - 08:05:27 PM.png Screenshot - 08282016 - 08:07:21 PM.png

Može se direktno otvoriti sa Libre Office-a i editovati ili oblikovati po želji. Kod mene nije trebao nikakav plugin.

@Miloš
Ne znam koliko ti je pametno da kačiš svoj CV ovde, sa svim podacima koji se vide na slikama.
Tvoj CV, tvoja stvar…moje je samo da ti ukažem na to.

Mislio sam da se ne vidi ali ako se zumira vidi se, ok hvala na savetu!

Niste me razumeli, narode. :slight_smile:

Znam kako se konvertuju e-knjige. Bavim se obradom e-knjiga već godinama, i koristim programe na Linux-u: “LibreOffice”, “Calibre”, “Sigil”, “Master PDF” idr. Dakle, nije konvertovanje problem. Problem je što ne postoji na Linux-u program koji otvara pdf dokument u 3D, kao što je recimo “Soda PDF” na Windows-u, i to je izgleda jedina oblast gde je Windows ispred Linux-a. :slight_smile:

Razumete? Listanje e-knjiga u 3D-u je mnogo dobra stvar, jer je takvo čitanje realistično, i podseća na čitanje papirne knjige, iako doduše nema onog omamljujućeg mirisa stare hartije. :slight_smile:

Linux-u fali takav jedan program. Mene je ta činjenica, da nema takvog programa za Linux, umalo vratila pre par godina na Windows, ali uspeo sam da se oduprem tom iskušenju. Jednostavno rečeno, bio sam se pomirio sa sudbinom, ali ipak nisam prestao potajno da se nadam, da će neko jednog dana napisati takav program i za nas. :slight_smile:

Instaliraj XP u Virtualbox-u i čitaćeš realne knjige u 3D. :smiley:

Miloše, na čega ti ja ličim? Imam ja svoga dostojanstva! :smiley:

Jel može ovako nešto?
Superstore - Bubblin Superbooks | A community of bookworms on the web.

Potrebno mi je nešto poput ovoga: 3D PageFlip Professional Demo :smiley:

@Joce
To je to isto, samo što je ovaj tvoj PF komercijalno rešenje, a ono sa mog linka FOSS :slight_smile:
Malo sam se udubio u problematiku i koliko sam shvatio, generalno postoje 2 načina za “proizvodnju” takvih knjiga/magazina.
Jedan je HTML5, drugi je swf (Flash)…poneka rešenja su odrađena i u Adobe AS, ali prva 2 preovlađuju.
Uglavnom, kojeg god da su tipa, praktično sva se svode na ponudu 3D flipbook tehnologije kroz web, kao servisi…ti njima pošalješ šta hoćeš da “ukoričiš” (pdf, txt, slike itd…), oni to prepakuju u 3D, prilepe neku temu po želji na tu tvorevinu, i postave online na tvom nalogu/serveru. Naravno, sve se to plaća, i uglavnom svi imaju neki besplatni probni period, ili besplatan nalog ali uz ograničenja tipa broj strana, pristupa itd.
Soda PDF za wintendo je malo kompletnije rešenje, ali ako sam dobro shvatio, i ako želiš da budeš nezavisan od servera, da se može 3D čitati i u lokalu, moraš uz svoje kreacije “čitaocima” da isporučiš i 3D reader.
Jeste besplatan čitač, ali je mala komplikacija…ko još danas nešto instalira, da bi nešto pročitao u 3D? :smiley:
Ovde se vraćamo na FOSS rešenje, praktično jedino koje sam pronašao.
Ako želiš profesionalan pristup svemu tome, najbolje je da se malo naoružaš informacijama, postaviš sopstveni server sa potrebnim softverom na njemu, i postaneš ozbiljan izdavač :slight_smile:
Usput, moguće je da sam nešto propustio, ili pogrešno shvatio, pa molim da mi se ukaže na greške :slight_smile:

Evo, tačno ne mogu da verujem, da sam ja jedini Linuksaš na Netu, koji hoće na Linux-u da čita knjige u 3D. :bomb::stuck_out_tongue: :smiley:

Godinama svi ćute i baš ih briga, kako domaći tako i strani Linuksaši, jedino se ja nerviram zbog ovoga. Nisam programer, ali me interesuje… Koliko pobogu može biti teško, da se napiše jedan (makar bio i commercial) program za Linux, poput onog Soda PDF-a? :blush: :slight_smile:

Doduše, postoji odnedavno online čitanje knjiga u 3D-u: Free Online PDF Creator | Create PDF Online with Soda PDF Online

Nema leka što se kaže, čak ni moj drugar nije uspeo, da instalira novu verzaju “QpdfView” 0.4.17 :frowning:

https://www.youtube.com/watch?v=b0lOntb_ahg

:p:laughing::innocent:

Kako si ga instalir’o? :smiley:

Po meni najbolji čitač. Aj Hatori uputstvo :slight_smile: