Pidgin i gmail 2-step verification

Nikako ne uspevam povezati Pidgin i gtalk. Za pristup google acc. koristim 2-step verification. Pod " Authorized Access to your Google account" sam generisao posebnu sifru za aplikaciju i kopirao je u polje umesto sifre koje inace koristim za pristup. Medjutim, nikako ne uspeva da se poveze.
Pidgin verzija: 2.10.6
Mint verzija: 11,gnome okruzenje

Kada povezuješ Pidgin, ukucaj svoju originalnu šifru za Gmail, onda bi trebalo pidgin da ti zatraži tu drugu generisanu šifru.

Jok!Kao u procesu konektovanja je i tako stoji 10 minuta i samo izbaci gresku. :frowning:

Koju grešku izbaci?

Jel si pokušao ponovo da kreiraš lozinku u Google nalogu?

Izbaci da nije u mogucnosti da se poveze. Da mi mogucnost da modifikujem ili da se rekonektujem.
Pokusao sa novom “privremenom” sifrom u “[font=tahoma][size=3][background=rgb(255, 253, 250)]Authorized Access to your Google account” ali nisam uspeo. Pokusao sam sa razmacima i bez njih ali nista. Nisam pokusavao sa novom google acc. sifrom[/background][/size][/font]

Ja sam se povezivao kao što sam ti napisao u prvom postu kako da uradiš, tj kada sam koristio 2 step verifikaciju.

Sada kada vratim film mislim da svremena na vreme pidgin nešto zeza sa tim procesom oko verifikacije i da nekada oće a nekada neće da se poveže.

Upravo pokusah i Empathy i slican problem: kreiram nalog za gtalk, ukucam korisnicko ime(e-mail) i cak mi ne dozvoljava da ukucam sifru(zatamljeno je) i kad kliknem na Apply on krene da vrti i ni makac dalje.
Jel moguce da sam negde u google acc. podesavanjima nesto zeznuo?mada se ne secam da sam ista menjao

Treba probati vise puta… desi se da nece da se konektuje…meni se to desava sa facebook nalogom, da pidgin nemoze da se konektuje na facebook…ali se to posle resi…

Dok vrti cekaj…sve dok ne izbaci gresku…nekad se duze ceka… nemam gtalk nalog ne koristim ga, ali je ja mislim slicno kao i ostali dodaci za pidgin i empathy. To vazi za facebook, ICQ, msn itd.

Kada kreiraš Gtalk ukucaj samo username bez gmail.com

Dole pise:
Example: [email protected]
I pored toga sam probao samo user i tada odma izbaci gresku.
Ovaj post se odnosi na Empathy, cisto da ne bude zabune.

hmmmm onda nešto nije kako treba sa tvojim Google nalogom najverovatnije.

Mada ja ti preporučujem da se maneš te verifikacije, ne treba ti to.

Pogasio verifikacije. Na fb se jos nekako i konektuje ali na gtalk nema sanse. :frowning: Posle bog zna koliko minuta vrtenja izbaci mi da ukucam sifru(i to u contact list prozoru, a ne u glavnom) i kad ukucam sifru izbaci mi “Connection has been lost”.
Googlam i vidim da dosta ljudi ima taj problem sa konektovanjem.

moguce da postoji plugin za gtalk ukoliko pravi problem… nisam se bavio previse time, jer ne koristim gtalk.

Idi na opciju modify account u account meniju. Selektuj tvoj nalog i odaberi Edit account. Kad ti se otvori prozorče sa podešavanjima idi na advanced tab i unesi sledeća podešavanja:[list]
[]Connection security: Use old-style SSL
[
]Connect port: 5223 (this was the default, but it’s worth repeating here)
[*]Connect server: talk.google.com
[/list]
Pozdrav…

Sjajno! Radi! :dance:

Imao sličan problem prošle nedelje. Meni je bilo dovoljno da ukucam samo server: talk.google.com

To nije problem sa 2-step verifikacijom… od kad koristim pidžin(2-3 god) ja sam morao da koristim to

[*]Connection security: Use old-style SSL [*]Connect port: 5223 (this was the default, but it’s worth repeating here) [*]Connect server: talk.google.com

da bih osposobio gtalk u pidžu…

potrebno je da izmes onu sifru za aplikacije koje namaju integrisanu 2-korak verifikaciju…

Procitaj prvi post…

Nikako nisam mogao da podesim Pidgin za Facebook za chat. Baguje, ne pamti upisano i nece da prihvati sta pisem! Empathy proradio iz prve! Veoma dobro i za korisnika lepo uradjeno okruzenje u kome se podesavaju nalozi za pristup raznim servisima za chat! Ima i za SIP podrsku. Ubacio sam SIP za Ekigu! Prezadovoljan sam za sada sa Empathy! :chiffa:

http://www.dodaj.rs/t/3r/11X/1udmpBF/screenshot-from-2012-12-.jpg