Plymouth u SID-u (mix sa experimentalom)

Ne uspeva update-initramfs nakon instalacije i konfigurisanja Plymouth-a, sa sledecim error-om:

[email protected]:~$ sudo update-initramfs -u
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-3.2.0-4-686-pae
cp: cannot stat `/usr/lib/i386-linux-gnu/pango/1.6.0/module-files.d/libpango1.0-0.modules': No such file or directory
E: /usr/share/initramfs-tools/hooks/plymouth failed with return 1.
update-initramfs: failed for /boot/initrd.img-3.2.0-4-686-pae with 1.

Na wheezy-u nisam imao ovaj problem. Probao sam da obrisem “plymouth-drm”, ali onda se buni sa:

update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-3.2.0-4-686-pae
W: plymouth module (/usr/lib/i386-linux-gnu/plymouth//script.so) missing, skipping plymouth.

Pronadjoh ovo:
http://bugs.debian.o…i?bug=702040#12

Samo ne znam kako da instaliram ovaj patch? :slight_smile:

EDIT:
E jesam blesav, patch se instalira tako sto se fajlu dozvoli izvrsavanje:

sudo chmod +x pango_mod_version.patch

Pa se izvrsi:

sudo ./pango_mod_version.patch

Ali kod mene ne uspeva, evo izlaz:

[email protected]:~/Downloads$ sudo ./pango_mod_version.patch
[sudo] password for filip:
./pango_mod_version.patch: 1: ./pango_mod_version.patch: ---: not found
./pango_mod_version.patch: 2: ./pango_mod_version.patch: +++: not found
./pango_mod_version.patch: 3: ./pango_mod_version.patch: @@: not found
cp: `/etc/os-release' and `/etc/os-release' are the same file
./pango_mod_version.patch: 5: ./pango_mod_version.patch: Syntax error: "fi" unexpected

Ima li neko ideju sta pravi problem? :connie_pumpkinsmile:

Hm, nemam ovaj problem radi mi ply na čistom sidu :1: . Jesi li ovako nekako radio po uputstvu ili

http://wiki.debian.org/plymouth

Nego taj bug je kad koristiš libpango verziju iz eksperemintala, znači nešto si iz experimentala pomešao ::slight_smile: ?

cp: cannot stat `/usr/lib/i386-linux-gnu/pango/1.6.0/module-files.d/libpango1.0-0.modules’: No such file or directory

Ovaj file fali samo sa pangom iz experimentala trenutno… Mada možda i nije ne apdejtuju se stranice na packages.debian.org otkako powell
otišao u večna lovišta, valjda će ga brzo srede :;):

[font=monospace] [/font]https://lists.debian.org/debian-infrastructure-announce/2013/04/msg00000.html

A i taj patch ti je za deb source paket plymouth i trebalo bi da malo bolje napravi putanju za novi libpango, ali to zapravo prilikom instalacije plymoutha…

Iam ja :connie_pumpkinsmile:, ne radi se uopšte tako sa pečevima pogotovo ovima za deb source pakete :chiffa: . Evo ti otprilke uputstvo za rebuild deb paketa + dodavanje ovog peča:

Prvo upališ u sources.list src liniju za sid:

deb-src http://ftp.debian.org/debian sid main contrib non-free

pa update naravno, i onda:

mkdir moj_prvi_rebuild cd moj_prvi_rebuild/ apt-get source plymouth/sid sudo apt-get build-dep plymouth/sid

Onda ručno postaviš taj patch pango_mod_version.patch u plymouth-0.8.8/debian/patches/

Trebalo bi i da mu promeniš naziv malo u skladu sa ostalim pečevima, u source-3.0 fazonu dodaje se broj ispred:

0007-pango_mod_version.patch

A onda i taj naziv dodaš pri kraju u fajlu series.

Dalje, možeš kad si u debian/ i da promeniš malo changelog da nosi tvoje ime:

dch --local filip

Tu malo opišeš, a možeš i samo bilo šta recimo proba ili tako, ali bi regularno bilo npr.:

* dodao sam pango_mod_version.patch

Ovim se naravno i apdejtuje i verzija, tako da će tvoji paketi dobiti prioritet, itd.

I na kraju kad si u src root diru, znači:

cd plymouth-0.8.8/

raspališ zadnju komandu za rebuild, može i samo debuild ali bolje:

debuild -us -uc

Dobijene pakete instaliraš i isprobaš dal radi i ako radi to bi bilo to :1: .

Verovatno je povukao pango iz experimentala kao dependency za nesto. Testiram XFCE na ovom Athlon XP kompu, a instalirao sam ga iz experimentala, posto samo tamo ima 4.10, pa moguce da je i on povukao… :slight_smile: :connie_pumpkinsmile:
Uglavnom lepo radi komplet sistem, ali Plymouth jok:

[email protected]:~/moj_prvi_rebuild$ sudo apt-get build-dep plymouth/sid
Reading package lists... Done
Building dependency tree	  
Reading state information... Done
Note, selecting 'libpng12-dev' instead of 'libpng-dev'
The following packages have unmet dependencies:
libgtk2.0-dev : Depends: libgtk2.0-0 (= 2.24.10-2) but 2.24.17-1 is to be installed
Depends: libglib2.0-dev (>= 2.27.3) but it is not going to be installed
Depends: libgdk-pixbuf2.0-dev (>= 2.21.0) but it is not going to be installed
Depends: libatk1.0-dev (>= 1.29.2) but it is not going to be installed
Depends: libcairo2-dev (>= 1.6.4-6.1) but it is not going to be installed
libpango1.0-dev : Depends: libpango1.0-0 (= 1.30.0-1) but 1.32.5-4 is to be installed
Depends: gir1.2-pango-1.0 (= 1.30.0-1) but 1.32.5-4 is to be installed
Depends: libglib2.0-dev (>= 2.31.0) but it is not going to be installed
Depends: libcairo2-dev but it is not going to be installed
E: Build-dependencies for plymouth/sid could not be satisfied.

Dependency hell I would say… :biggrin:
Btw, prosvetlio si me oko patch-eva. Moram priznati da mi je metoda/proces jako zanimljiv/a :slight_smile: :drinks:

Dependency hell je na stable, na testingu i sidu, ovde je to još gore može da ti se dešava svaki dan pa bih rekao da je to više eXperimental fight :connie_pumpkinsmile:. To ti je nešto povuklo, pango i glib, itd. verzije sistemskih bibloteka mislim da sad nećeš ni moći lako ni da se vratiš bez hella :drinks: . Ali dobro je to tako se uči :biggrin:. Mada mislim da si previše povuko, nije baš samo xfce, kod mene evo sad gledam ne povlači taj glib ako označim samo xfce iz experimental ::slight_smile: .

Ma i ostale XFCE komponente koje ne idu by default sam isto instalirao iz experimentala ( xfce terminal, xfce-goodies itd )… Ima tu svasta… :smiley:
Zakljucak je da mogu i bez plymouth-a. :biggrin:
Mali off:
Ako dobro shvatam, moze se ocekivati po objavljivanju wheezy-a kao stable, da ce XFCE 4.10 relativno brzo sleteti u sid, jel’? :slight_smile:

Ma da be :1: . Freeze je ukočio sve, ni ja se nisam nadao da će ovoliko trajati :morning2: .

Yeap. :slight_smile:
Ok, znaci generalno princip je sledeci:
Zamrzne se testing, da bi postao stable, a Sid se zamrzava da bi po objavljivanju stable-a postao testing, i onda nastavlja da se osvezava…? :slight_smile:
Ono se jes’ oduzilo, al nema veze, samo ce biti jos kvalitetniji na kraju… :slight_smile:

Sid se delimično zamrzava, znači za sve one pakete koji su u testingu, ali ne i one nove koji tek dolaze. Imaš oko 3000 više paketa trenutno u sidu nego u testingu, to su ti sasvim novi paketi koji su došli u međuvremenu.

Ma ne i batali testing :connie_pumpkinsmile: , to ti je samo mesto za pakete koji su prošli sid. Znači mesto gde su ti testiraniji paketi ništa drugo i ne mora da znači da je to bolje od sida. Naravno posle freeze tj. posle release stable, sid se odmrzava skroz tj. mogući su apgrejdi za sve što postoji u distrou :slight_smile: . Znači tada svi DD/DMovi mogu samo da šalju pakete bez kočnica, dok kad je freeze za sve moraju prvo da pitaju.
pa po mail listama stalno možeš da vidiš Please unblock this and this, i onda se sve radi postepeno i maltene ručno - znači ludnica :connie_jackinabox: . Dok kad nije gruva normalno ko u Archu :wacko2:

Razumeo!:slight_smile:
Ma batalio sam ga, sto bi inace instalirao Sid… :wink: :slight_smile:
Taman sam pogodio vreme da se upoznam sa Debianom, dok je delimicno zamrznut, manje toga moze da podje naopako, dok se malo ne uhodam… :smiley: