Pokretanje programa/Otvaranje prozora na sredini ekrana

Dakle, kako Cinnamon naterati da otvara prozore na sredini ekrana?

Za Cimet ne postoji ali postoji za Gnome Shell ako ti to nešto znači…

Za KDE je lagano ali ne koristiš KDE…

Kao što reče @[member=‘Vladimir’] nema za Cinnamon. Ima i za Xfce ta fora…

Ево још једног кандидата за КДЕ. :wink: Инсталирај лепо КДЕ и онда можеш сваком програму да одредиш у каквом и коликом прозору да се отвара, где да буде тај прозор … има још гомила подешавања тог типа али ја само подесим величину и позицију, то ми је довољно.

Kuku KDE… ma stavi lepo Xfce, videćeš kolko je extra… ja koristim Unity + Xfce + Chromium OS (Aura). Sva tri se meni sviđaju… ali jedini Xfce ima tu caku… @[member=‘calex’] nemoj decu odvoditi u sekte :smiley: (zezam se naravno) :smiley:

http://www.mint-srbija.com/forum/index.php?/topic/579-polozaj-otvorenih-prozora/#entry7935

I tako sam ja otišao na KDE. Naravno nije jedini razlog.

Наравно да није једини, има на хиљаде разлога зашто прећи на КДЕ. Једини противразлог је тај што много подсећа на онај омражени ОС. :wink: Срећом, пролетос сам онако успут помислио … ајде да опет пробам онај КДЕ да видим чему то сада личи … падну понекад и мени паметне мисли у вугла.

Hehe… Xfce!!! :smiley: :slight_smile:

• za KDE naravno… manite se corava posla sa ostalim okruzenjima :smiley:

btw sta krijete to resenje za poziciju prozora ko zmija noge ae recite vec jednom…jer kad bolje razmislim to je bas zgodno resenje
svaki dan se sve vise i vise iznenadjujem(naravno pozitivno) sta sve KDE ume :slight_smile: skonto sam da mozes da rotiras ikonice na desktop-u(ejjjj maso!!! pa to je extra fora )

Divota! :smiley:
Ipak ona prica “Linux ti je kao paket LEGO kockica - sam sebi pravis igracu po zelji” otpada kad je u pitanju Cinnamon…
Ae ovako, hocu da probam Xfce (samo zato sto ga svi pljuju! :smiley: ) pa me zanima koja je procedura?
Znaci, kako da izbacim Cinnamon i da instaliram Xfce, a da pritom ne zaglavim bez ijednog okruzenja? Ako ostanem nasamo sa konzolom - tesko cu se iskopati… :frowning:

sudo apt-get install xfce4 ce mi instalirati Xfce, tako?
Kako onda da pokrenem Xfce kao okruzenje da bih mogao bez problema da izbacim Cinnamom?

@KDE pobornici
gadan brate ovaj KDE :slight_smile: jes’ (izgleda) “najmocnije” okruzenje, ali nije ni upola simpatican kao Cinnamon…

come to KDE side because we have cookies :connie_eatingpopcorn: :blum2:

To za postavljanje prozora na sredinu u cimetu sam tražio i tražio rešenje, ali svugde je bio odgovor da ne može. Ok mi je na lap topu, koji i nema veliki ekran, ali kada mi šibne prozor u ćošak na 24 inča muka mi je, a ja ništa ne mogu protiv toga. A KDe mi uopšte ne liči na Win. Ne vidim kako neko to može da upoređuje, jer to bogatstvo podešavanja win nema ni u korenima. A drugi opet kažu da ove verzije veće od 4 izgledaju kao da su se deca igrala. Ni to ne vidim nigde. Više mi izgleda da je to okruženje koje se konstantno razvija, bez velikih skokova, ali stalno napred.

Dajte bre, ako hoće Xfce (moj pobornik :D) daću mu Xfce… :smiley: KDE samo bespotrebno troši resurse…

Evo procedure…

NAPOMENA: NE BRIŠI CINNAMON DOK NE ZAVRŠIŠ SA XFCE-OM! Mada, šta ti smeta Cimet… lagan je on, samo 50MB + teme = 70-ak MB… ne zauzima ništa… bolje ga ostavi kao rezervu…

Ako hoćeš Xfce 4.10 evo procedure… ako hoćeš stariji, samo reci…

sudo add-apt-repository ppa:xubuntu-dev/xfce-4.10
sudo apt-get update
sudo apt-get install xfce4

To bi trebalo da radi…

Da, Xfce troši manje memorije od KDE-a. Ali sa druge strane šta će mi 2 giga rama ako mi taj KDE zauzme oko 380 kada je sam, a kada nešto radim zna da ode i na 600-650. Ovo ostalo memorije mi zvrji prazno. Onaj Swap mi nikada nije ni načeo.U redu za nekoga ko ima 512 ili malo više-manje memorije.

VlaK: Ja imam 4GB… vidi, KDE je sporo okruženje, to ćeš videti kad nešto ozbiljno radiš… mogu reći da je Unity brži. Zato preporučujem Xfce i uvek ću…

Unity mi je tu negde, po brzini kao KDE, kod mene. A Cinnamon mi je bio baš sporiji od ova dva. Mate je bio zere brži od ova dva, ali mi se ne sviđa izgled. Xfce sam probao, ali mi nije legao.

@ZDroid
nisam dodavao repo, samo ukucao sudo apt-get install xfce4 i instalirao ga bez problema…
Nisam brisao Cinnamon, dok se ne naviknem na Xfce…

Inace, meni ne trebaju nikakvi spec. efekti kad su prozori u pitanju, treba mi sto brze i lakse okruzenje, bez da mi opterecuje RAM bez preke potrebe…
Cinnamon lepo izgleda, i zbog toga sam ga izabrao kad sam birao Mint okruzenje, mada ovaj Xfce mi se cini za nijansu brzi…
Ono sto sam primetio jeste da mi se conky ne slaze bas najbolje sa Xfce (nece namesta providnu pozadinu).

Toliko za sada, idem malo da cackam “novi” komp :slight_smile:

@[member=‘Vladimir’] @[member=‘Dragan’] - mozete promeniti naslov teme u “RESENO” ili jos bolje “NERESIVO”…
Teska srca odustajem od ovog Cinnamona, a gajio sam duboke simpatije prema njemu…

Само сам преписао оно што често прочитам … а смем да се кладим да сам то пролетос читао и по овом форуму. Мене не занима на шта нешто личи, ако је нешто добро пресликано, ако је а ако има још много тога … још боље.

gdevilspie program
definise se pravilo za svaki program po imenu programa ako zelis da ga otvara u sredini ekrana.
Za cinnamon nema drugog resenja, u okruzenjima gde moze compiz to se setuje opcija i gotovo.

@dragan99
RADI! :slight_smile: zahvaljujem!