Položaj otvorenih prozora

Kako da namestim u Cinnamon-u da mi se novo otvoreni prozori pojavljuju uvek u centru ekrana. Kada imam već neki otvoreni program, pa startujem neki drugi, njegov prozor se otvori negde u ćošku ili slično. Kao opcija Smart u windows placement u KDE-u. A ja bi da stavim na centar. Mada nisam ni siguran da se ovo odnosi na cimet, pošto je isto i u Gnome 3.
Unapred hvala.

Ako koristis compiz (a pretpostavljam da da) instaliraj ccsm (compizconfig-settings-manager) i u Windows Managment>Place Windows promeni sa Smart na Centered i to bi trebalo da otvara prozore na centru ekrana. Trenutna filozofija je ta da kad otvaras prozor on se otvara tako da sto manje pokriva vec otvorene prozore.

@Shankly,

Mislim da se Cinnamon i Compiz uopste ne slazu, ne verujem da to pije vodu. Probao sam Compiz u LMDE, u MATE radi OK ali kad se ulogujem u Cinnamom i aktiviram Compiz automatski mi uradi restart

Ne radi Cinnamon sa Compizom. Neće ni raditi, bar po ovome: http://community.linuxmint.com/idea/view/2496

Mada nisam ni siguran da se ovo odnosi na cimet, pošto je isto i u Gnome 3.

Ja sam skontao da pitas i za Gnome, a da se cimet ne mirise sa compizom to znam.

Koliko sam ja upućen u razvoj okruženja… ni Mate nije u ljubavi sa Compizom…