Pomerena slika/desktop na monitoru

[COLOR=rgb(0,0,0)]Na računaru mi je instaliran dualboot Win 7 i Linux Mint 16 Xfce. Problem se javlja dok sam na LM 16.

[COLOR=rgb(0,0,0)]Pre nekoliko dana mi se slika/desktop na monitoru pomerila jedno 3-4 milimetra udesno i sada se desktop sa desne strane završava otprilike na polovini X dugmeta u gornjem desnom ćošku.

[COLOR=rgb(0,0,0)]Ako pomerim sliku sa tasterima na samom monitoru dok sam u linuksu onda se slika/desktop u Win 7 pomeri ulevo za tih 3-4 milimetra što uopšte nije rešenje. Tih problema nisam imao sa dualboot Win XP i Linux Mint 13 Xfce.

[COLOR=rgb(0,0,0)]Ima li neko rešenje za ovaj problem ono što sam našao na google ne pomaže?

[COLOR=rgb(0,0,0)]xvidtune kad kliknem da pomeri sliku ulevo kaže da sam izabrao mode-line koji ne postoji ili hardware to ne podržava.

Monitor je Samsung SyncMaster 750s (CRT), samo VGA.
[COLOR=rgb(0,0,0)]Win 7

[COLOR=rgb(0,0,0)]1024x768 85Hz True Color (32 bit) (bilo je 75 Hz na Win 7 pa sam povećaona 85 Hz, ne pomaže)

[COLOR=rgb(0,0,0)]Linux Mint 16 Xfce

[COLOR=rgb(0,0,0)]1024x768 85Hz mislim da je color namešten na 24 bita na linuksu

xorg.conf fajl ne postoji.
[COLOR=rgb(0,0,0)]Grafička je ATI Radeon X550 (matoro ali to je što je), postojeći drajver je generički i ne pokazuje opciju za instalaciju drugog drajvera u Driver Manager.

[COLOR=rgb(0,0,0)]Na ATI sajtu postoji drajver za moju grafičku ali kaže da podržava sledeće:
[COLOR=rgb(0,0,0)]Automated installer and Display Drivers for X.Org 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, or 7.4

[COLOR=rgb(0,0,0)]Kod mene je X.Org 7.7 tako da ne znam da li će da radi.

[COLOR=rgb(0,0,0)]Probao sam i putem xrandr da promenim/dodam rezoluciju i novi refresh rate (75Hz) ali kad izaberem tu opciju u Settings>Display slika na monitoru izgubi oblik i posle jedno 10-tak sekundi se resetuje kao što je i pre toga bilo tj. vrati se na staro.

[COLOR=rgb(0,0,0)]Da li neko ima ideju kako da pomerim sliku ulevo za tih par milimetara da ne moram stalno da se igram sa tasterima na samom monitoru.

Znam da, verovatno, nije isti slučaj kao kod mog Samsung monitora, ali i kod mene je bilo tako, kada sam ga kupio. A rešenje je da na monitiru imaš setovanje “auto”, te se slika automatski podesila i centrirala.

Inače Zdravo i dobro došao!

Dobro došao u linux zajednicu :hi:

Ispravka @[member=‘MIKULINO’] ovo nije linux zajednica već FOSS, a linux je samo deo nje :wink: