pozdrav iz brckog :)

koristim linux tacnije ubuntu vec nekoliko godina doduse iskreno sve je to bilo dualbot sa prozorom :slight_smile: ova najnovija verzija ubuntua mi je nekako bila troma pomalo seckala na mom ne bas tako mocnom racunaru (hp dc7600) pa sam odlucio promjeniti distribuciju i odluka je pala na mint i sto je novina po prvi put je SAM na hardu :slight_smile: iako bi se moglo reci da nisam bas totalni pocetnik nisam bas daleko dogurao s nekim znanjima sto se kaze “ispod haube” jednostavno nemam vremena da se upustim u istrazivanje … vecinom surfam po netu , filmovi , muzika i tako nista specijalno znaci racunar koristim kao 99,9% korisnika :smiley:

toliko od mene veliki pozdrav za sve fanove slobodnog softvera Vas Brcak

Dobro nam došao :slight_smile:

OK, dovoljno je znati da proveriš nivo ulja u motoru i doliješ sredstvo za pranje stakala, a za veće radove obratiš se ovlašćenom servisu tj. nama :wink:

Vocni pozdrav :slight_smile:
Dobrodosao u sektu :slight_smile:

hvala druze :wink:

ok primljeno k znanju a znam da u ovim vodama slobodnog softvera ima uvijek ljudi koji su spremni pomoci u svakom trenutku … da razjasne neke nejasnoce, pomognu pri rjesavanju problema … moze se slobodno izvuci zakljucak da nas ima relativno malo u ovim vodama al je bitan kvalitet :slight_smile:

@linuksdc
Dobro nam došao na forum :slight_smile:

Ako/kada te ne bude mrzelo, mogao bi da napišeš poneku reč o korišćenju slobodnog softvera u Brčkom…da li, i koliko je zastuplen, da li se korisnici poznaju/druže i tako to … :slight_smile:

nazalost ovdje je stanje jako lose da li su u pitanju predrasude , ne postojanje neke incijative da se ljudima predoce mogucnosti slobodnog softvera ili nesto trece ne znam uglavnom jako malo ljudi uopste zna sta je uopste linux (ili ako znaju imaju potpuno pogresno misljenje) … mislim da vecina misli da je za koristenje neke od mnogoborjnih distribucija linuxa potrebno neko posebno znanje a u relanosti je sasvim drugacije surfanje netom , slusanje muzike i neke slicne standradne radnje uopste nema potrebe za terminalom , sta vise mint dodje kao kompletan sistem sa svim neophodnim programima za normalan rad …

Pozdrav i dobrodošao :wink: