Pozdrav svim Mint drugarima iz Wien-a!

Ja sam Ivan. Ne pripadam ni jednoj redakciji, agenciji za statistiku a ni obavestajnoj sluzbi :slight_smile: ali kao korisnik racunara pripadam Linux-u! Na svakom mestu, pa i na poslu ja koristim Linux. Odmah da budem 100% iskren, ja nisam toliko dobar poznavaoc Linux-a, lutao sam bar dve-tri godine trazeci koja je distribucija najbolja za mene i eto me tu. Na LInux Mint 14 sa kde okruzenjem. Oduvek sam bio skeptik prema kde a nikada ga nisam posteno ni probao i kada sam posle toliko vremena poceo da istrazujem kde, odusevio me je!

Pre mozda tri nedelje kupio sam nov laptop sa instaliranim Windows 8 - uaaaaa! Naravno posle nekog vremena divljenja svim glupostima koje je MS pokrao, citaj ÔÇťizmislioÔÇŁ instalirao sam Mint sa kde okruzenjem. Ali imam problema sa misem. Logitech MX Performance, da li mozda znate sta bi mogao biti problem? Jednostavno nece da radi, ne mrda.

Mozda je problem do mog laptopa-a.

Opis moje masine je :

CPU : i7 - 8 jezgara na 2,20GHz
RAM: 8GB DDR3 1600MHz
GPU : Nvidia Optimus + Intel Graphic
HDD : 1TB
SSD: 16GB (ja ga koristim kao swap)
Model : Samsung 7 Chronos NP700Z5C

Jos jednom veliki pozdrav svima i hvala unapred na savetima!

Mozda pomogne
http://forums.logiteÔÇŽKDE/td-p/517167

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1502872

Pozdrav dru┼że, dobro do┼íao na forum :slight_smile:

Otvori novu temu, za bilo koji problem.

Hvala, hocu svakako !

Dragan99, hvala na linkovima, pokusacu da resim problem!

Ivane, dobrodošao na forum :slight_smile:

Dobrodošao!

Dobrodošao na forum Ivane :wink:

Svi smo mi pomalo po─Źetnici, posebno na po─Źetku :slight_smile:
Divan laptop, samo tako neki zbud┼ż specifi─Źni hardver koji nije klasika i / ili zavisi od
prilo┼żenog softvera samo za WIndows mo┼że da pravi manje probleme.
(u mom slu─Źaju recimo ATI All In Wonder grafi─Źka sa TV/FM tjunerom)

U novije vreme zaista i Linux podr┼íka ostaje odli─Źna. Ako ti gorepomenuti saveti Dragana - linkovi ka Ubuntu forums -
ne pomognu (a izgleda da pru┼żaju re┼íenje) savet je da pribavi┼í jednog obi─Źnijeg mi┼ía

• moj Logitech M90 je d┼żaba, jes da ima samo dva dugmeta i skrol, ali je dovoljan za obi─Źan rad.

Hvala vam momci na dobrodoslici !!!

Elem, uspeo sam da namestim misa, i moram vam priznati da me je odusevilo to sto svi dugmici na njemu rade sjajno, sve je u funkciji. Cak i moja tastatura na laptopu koja ima pozadinsko osvetljenje lepo radi.

vox : Ne smem da menjam misa, jer mi je ovaj ne tako jeftin poklon od zene, ako budem trazio nesto drugo, letecemo kroz prozor i ja i mis :slight_smile:

Odli─Źno, ako si ti sre─çan - i jo┼í dama, svi smo sre─çni :slight_smile:

Tako je druze moj, sa tim nema zezanja! :slight_smile: