Pozdrav svima! :)

Pozdrav svima, Nemanja, koristim GNU/Linux < 6 meseci, bilo je pokušaja tranzicije još pre 5-6 godina ali me nešto nije išlo ali za sada sigurno ostajem :slight_smile:

Došao sam ovde zato što volim FOSS :slight_smile:

Dodajte me na diskordu, telegramu, na svemu što možete da me dodate u neku grupu/zajednicu koja ima veze sa FOSSom (ili samim GNU/Linuksom ili čak najobičniji tech server koji nije previše bloated fun kanalima)

Inače zahvaljujući Nvidiji - zaglavljen sam na Manjaro-u jer on jedini radi stabilno zbog mhwd-a a nemam neko znanje još da bih znao da namestim Arch i ostale da rade kako treba sa non-free drajverima…

Za Discord, Git, Telegram…:

3 Likes

Dobro nam došao Nemanja u svet linuksa! :grinning:

4 Likes

Dobro nam došao na forumske stranice FOSS (GNU/Linuks, BSD/UNIX-like/Posix okruženja) :slight_smile:

3 Likes

Pozdrav i dobro dosao :wink:

4 Likes

Dobro došao na FOSS. :blush:

BTW, kako se meni u početku nije desila sreća da “zaglavim” na Mandžaro Linuksu, ovako sam morao prelaziti dug put do “kuće” posut štrebanjem i Distro-Hopping-om, tj. proći “sito i rešeto” što bi rekao naš čestiti narod. :sweat_smile:

3 Likes

Pa ono Manjaro je mladji distro. Ja sam presao 2014 sa Ubuntu na njega i onda prestao da gubim vreme :stuck_out_tongue:

3 Likes

Hvala svima! :slight_smile:

Dobro došao na FOSS. :blush:
BTW, kako se meni u početku nije desila sreća da “zaglavim” na Mandžaro Linuksu, ovako sam morao prelaziti dug put do “kuće” posut štrebanjem i Distro-Hopping-om, tj. proći “sito i rešeto” što bi rekao naš čestiti narod. :sweat_smile:

eh, već sam prešao na Artix ali Manjara i dalje preporučujem svim početnicima :smiley:
Zadovoljan sam, veoma, probao sam već openrc i runit, odlični su, probao sam i void linux i nije mi se baš svideo :slight_smile:

2 Likes