Pozdrav

Momci svaka čast drago mi je da se neko bori sa monopolom widowsa. Usput koristio sam sve serije do win 7 i više mi stvarno nije zanimljivo,hvala bogu za budalu uvek ima posla pogotovu u Srbiji, kinte se nema za licencirani win a i problemi sa sredjivanjem računara svaki dan. Šta reći, tako da sam igrom slučajeva pre 6 meseci probao mint12 iskreno govoreći imam stari laptop koji je mogao da gura xp ali win7 nikako. Pa reko da probam i ja taj linux. I blago rečeno oduševljenje čak i sa malo muke stari lapić je pogurao i KDE. I onda sam provalio koliko dugo sam živeo u zabludi. Mint je za svaku pohvalu jedino još nisam uspeo do kraja da ga iskoristim što se tiče programa koje koristim zato sam se i pojavio ovde da se malo usavršim pozdrav

Pozdrav i dobrodošao na forum :wink:

Što se tiče usavršavanja ja se i dan danas (posle aktivnih 10+ godina na linuxu) i dalje usavršavam što se tiče programa, a nažalost koristim programe koje su spcifične prirode i pisani su isključivo za Windows, pa sam jednim delom prinuđen i dalje da ga koristim jer su mi to poslovni programi.

U svakom slučaju mi smo tu za vsako pitanje i piće :congratulate:

Dobrodošao na forum :slight_smile:

I onda sam provalio koliko dugo sam živeo u zabludi

Ne sekiraj se…mnogi ceo život provedu u zabludi, a da toga nikada ne postanu svesni :wink:

Pozdrav i dobrodošao! :playboy:

hvala hvala će da se družimo nego sam u žešćem problemu. ne mogu da rešim problem sa usb modemom vip je u pitanju model alkatel. Na starijoj verziji mi je sve radilo ok pre neki dan sam deinstlirao pa istalirao 12 i instalirao mint 13 ali 64 i radi sve ok al neće da mi radi usb modem. pre mi sam po automatici poveže sve mobile broadband, SAd ništa kad krenem sam da ga povežem na samom početku prozor u kome treba da prikaže tip usb modema sivo i any kao da ga nisam ni ubo u port. Međutim registruje da je usb povezan kad uđem u computer

e ljudi imam jedno glupo pitanje kada mi u terminalu izbaci ili ti u prozoru kad pratim instalaciju pitanje da prihvatim uslove polise imam opciju -ok- koju nemogu da potrvrdim šta da radim

da budem konkretniji update manager , prozor apply changes