Pozdrav!

Zdravo i dobar dan svim ljubiteljima Linuksa;-)

Bas mi je drago da mogu da ucestvujem u ovakvoj inicijativi.
Bavim se vec nekoliko godina programiranjem mikroelektronike, a u zadnje vreme sve vise i Linuksom.

Tehnicko obrazovanje je po meni jedno od najvecih i najboljih investicija. Ne samo sto sam i ljubitelj tehnike - takozvani freak - nego se sigurno ne razlikojem nesto mnogo od ostalih clanova u ovom forumu;-)

Narocito po mom misljenju fale inicijative u srbiji za programiranje koje nije vezano za web-aplikacije ili aplikacije za mobilne telefone. A linuks kao operativni sistem i za takozvane ‘embedded-sisteme’ uopste nije neobicajan.

Pozdrav!

@Jovan
Pozdrav i tebi, i dobrodošao na forum :slight_smile:

@Jovan
Zdravo,hvala,dobrodošao +1 ljubitelju linuxa na naše FOSS strane :slight_smile:

Pozdrav Joco i dobrodošao :wink:

Zdravo,

nepratim nesto specijalno dugo ovaj forum. Prelistao sam nekoliko sajta i primetio sam, da ste dosta aktivni. Tako da bi mozda mogli neke opste informacije kao Admini da mi pruzite u vezi foruma: Koliko aktivnih User-a postoje, ‘koji’ su ovde glavni, ko hostuje ovaj forum, koji su trendovi u smislu koje su teme za vas vodece glave ovog foruma aktuelne.

Bilo bi lepo, ako bi ste me uputili malo u tu celu pricu;-)
Odakle si?

Pozdrav Joca

Ok, to sam saznao…
Koliko ima aktivnih korisnika? Kako stoji ovo preduzece sa finansijama i ko hostuje sajt?
Nisam politicar nego vec radoznao, zato jer me ovo preduzece zanima;-)

Mislim da vam je glavni cilj ovog preduzeca, da se sto vise siri ideja slobodnog softver-a. Primetio sam i distri TRIOS-a. Fino.

Pored toga po meni i treba da se siri ovo znanje koje ustvari stvara kapital za celu srbiju. To je sigurno jedan ambicijozan cilj. Srbiji je potrebna podrska u tom smislu a nismo bas ni najgluplji.

Dobrodoša na forum :slight_smile:

Dobrodosao :slight_smile:

Ev sad ce se spremit jedan detaljan report pa cu ti poslat :smiley:

Ovde piše ko šta hoče, naravno u skladu sa nekim propisima, nema pravila, svako ono što voli, želi ume i može.
Sad gazde… pa ne znam ja mislim da ovde nema gazda, bar ne u tom smislu u kom ti misliš, ima samo ljudi koji vode ovaj forum i brinu da je sve kako treba.
Sve oko foruma mislim da možeš da pročitaš u obaveštenjima, prevrti malo forum to ti je moj savet.

Sretene, valjano napisano. Domacinski :slight_smile:
Dobro nam dosao Jovane :up:

Nemam pojma, gledaj forum metar dana pa vodi statistiku, šta drugo da ti kažem :smiley:

Ima gi raznih. Podeljeni smo u kategorije, kao što su spameri, mudrijaši, napasti, normalni, zajebanti, pametni… :cool:

CentOS 7.0

Ni to ne znam, pišemo šta stignemo, najviše šta slušamo od muzike i pljujemo po guglu…

1 netačna i 1 tačna konstatacija su podvučene u citatu… :wink:
Širenje ideje slobodnog softvera, kao i životnih vrednosti koje idu “pod ruku” sa tom idejom, svakako je naš cilj.
Što se tiče “poslovne forme”, daleko smo mi od preduzeTjeTa…u najboljem slučaju možda samo udruženje za razbibrigu :slight_smile:

Lele, ovo kako je krenulo “će se snima na forumu” po predlogu od korisnik @Jovan “Tesna koža 5 deo” ili novi serijali od “televizijsku seriju Belu ladj(i)u” :smiley:

Ma šalim se naravno, dobrodošao na forum “slobodnih ideja i razbrige” pod nazivom Free and Opensource Serbia :wink:

Dobrodosao joco. Mozda se Dragan libi da kaze da je ovo preduzece, ali u neku ruku jeste, mi smo svi akcionari, tako bi najbolje bilo. E sad cija je ideja, to nije ni vazno, mislim. Nego ajde nesto konkretno da radimo.

Totalno glupo razgovarati o tome da li je preduzeće ili nije. Ali razumem zašto pojedinci insistiraju na tome. Nisu oni krivi tako im je rečeno da pitaju. :slight_smile:

Mislis sreto da je ovaj joca neki reketas :slight_smile:

Mislim da bi trebali da se bavimo temama zbog čega i jesmo na ovom forumu.

@Jovan eto npr. ja spadam u ovu treću i petu kategoriju. :smiley:

Pa evo, ja recimo imam problem, sto mi ne radi suspenzija, hibernacija radi, ali kad podignem komp iz hibernacije, tastatura nece da radi kako treba, promene se neka podesavanja, kucam jedno slovo izlaze sto slova, vrlo cudno. To je moj problem. Da, koristim TRIOS-EUDEV xfce

Napravi novu temu u sekciji Trios neko će ti odgovoriti.