Predlozi i pitanja u vezi tehničkog dela foruma

Ukoliko ne znate gde se koja opcija nalazi na forumu ili želite da testirate neke opcije, udrite ovde :slight_smile:

Dodatne mogućnosti na forumu:

1. Povezivanje, registracija i logovanje sa vašim Twitter, Facebook nalozima.
  2. Username ili email logovanje na forum.
  3. Mobile push notifikacije.

http://78-82.info/ipb/

Kad bi mogla ovakva tema,samo zelena.I da se doda thank you dugme,pored like :slight_smile: .

(ne reklamiram forum ili nesto slicno,samo dajem primer)

Šta fali ovoj temi? :slight_smile: ionako smo je prilagodili za naše potrebe.

Thank već ima a nije pored Like jer je to različiti sistem. Thank je samo zahvalnica na postu, dok Like utiče na reputaciju korisnika :slight_smile:

Opet ja ne obracam paznju :slight_smile:

A za like znam,jer sam dugo clan tog foruma :slight_smile: .

Kuliša :slight_smile:

Inače V.I.P. članovi će sutra dobiti pristup svom delu na forumu dok se sredi jedan mod :slight_smile:

Za sada svi moraju da potvrde pravilnik foruma pre nego što pristupe prvi put njemu, da posle ne bude nismo znali :slight_smile:

hmmm gde je opcija koja je bila na starom forumu gore desno koja kad kliknes pokazuje sve postove na koje si dao dogovore pa ti je neko odgovorio :slight_smile: ako me razumete … :slight_smile: :slight_smile:

Постоји ли могућност избора српског језика за форум? Признајем да нисам много загледао, ал’ је не нађох тамо где сам мислио да би стајала.

Gornji desni ugao (pore twitter, facebook i youtube ikonica)[list]
[*]View New Content
[/list]
Pa tu imaš mnogo više mogućnosti i filtriranje nego na starom forumu :slight_smile:

Nisi je našao jer, ne postoji :slight_smile: Čim bude bio prevod dostupan biće ubačen.

Kada neko hoće da ubaci video klip sa bilo kog sajta (metacafe, youtube, vimeo…) samo kopirate link u post, NE UBACUJETE U KODOVE i klip će automatski da se prikaže u obliku stream-a.

Što se tiče klipova sa nekih sajtova koji su nepopularni za to služi BBC kod, MEDIA, preko tog koda omogućavate video da se pojavi na forumu ukoliko je ne standardni video.

Danas sam napisao malo poveći tutorijal i primetio sam dosta problema.
iskreno namučio sam se malo.

Prvo, pastovao sam neke rečenice sa nekog sajta, i sva slova mu promenila boju, u neku bledo žutu, i onda šta god kucam dalje on i dalje zadržava tu boju.

Iz nekog razloga mi je smanjivao tekst na 8 umesto 12 To sam morao ručno da vraćam, da markiram text i da vraćam veličinu.

U postu dok pišem linkove od slika ne vidim više kao tekst već kao sliku kao što je u preview modu, što mi malo smeta.

Vraća me sam unazad par redova na sred rečenice, opet ne znam što, to mi se desilo nekoliko puta.

Eto to je nešto što sam iskusio dok sam pravio opis rubyrippera.

Nisi navikao da pišeš u WYSIWYG modu.

Što se tiče kopiranja, ovo je sjajn editor jer ako kopiraš nešto a nećeš da formatiraš tekst on ti kopira isto tako kako izgleda na izvornom mestu tipa kao što si ti radio. Smanjivao ti je tekst jer ti je kopirani tekst bio napisan u 8 a ne u 12.

U svakom slučaju prikaz slika je korisna opcija jer ti tačno pokaže kako slika izgleda kada je ubačena u postu pa možeš odma da vidiš ako nešto ne valja.

Sve ovo možeš da isključiš ako nećeš live mode, pored gumice za brisanje u gornjem levom uglu za tekst editora imaš mali “prekidač” klikneš tu i to je to.

P.S. Ja sa ovim editorom kucam barem 5x brže i kvalitetnije naglašavam određene delove u postu nego na starom forumu.

P.S.S Ovo za vraćanje na sredinu reda, to je nešto do tebe nešto si ti kliktao pa te zbog toga vraćao ili si pogrešno koristio strelice, nije to do editora.

Dodato VIP članstvo na forumu :slight_smile:

Dopunjena naša lista za preuzimanje Mint 13 maya sa srpskih servera.

evo ovako psoto postoje podforumi za prodajem i kupujem posto je linux free software da li bi mogao ond ad apostoji podforum poklanjam ili darujem kako god? msm to sam video na ubuntu forumu i stvarno tamo cool funkcionise :slight_smile:

Menjam
[font=tahoma][size=2][background=rgb(255, 253, 250)]
Ukoliko želite da menjate, poklonite donirate nešto ovde postavite oglas…[/background][/size][/font]

Od danas je dodata opcija da upišete u svom profilu koji sistem koristite!

Meni piše Linux Mint 13 Maya:slight_smile:

I meni, od sada!

Ukoliko koristite email adresu koja je povezana sa Gravtar automatski će vam biti prikazana slika kao avatar.

http://forum.mint-srbija.com/ ova strana mi je mnogo suzena, pola ekrana a pola belina, sve ostale strane kad se udje u temu su ok :slight_smile:
Probano u Firefoxu, Operi i Chromiumu

Isto