Predlozi za idejna rešenja Logo + Logotype

Ime distribucije je TriOS.

Još uvek nismo načisto kako će se u potpunosti nazivati distro da li Trios, TriOS, TriOS Linux, Linux TriOS dakle neka od tih varijacija će sasvim sigurno biti, ali ono što je u ovom trenutku najbitnije jeste ime a to je zvanično TriOS.

Stoga pozivam sve zainteresovane dizajnere i one koji se tako osećaju sa umetničkim duhom da ovde pišu svoje predloge kako bi trebao da izgleda Logo i Logotype (logotip).

Neke smernice koje smo mi zamislili da budu deo grafičkog rešenja:

TriOS simbolizuje 3 e sada 3 čega? Nemamo pojma čega ali to mogu da budu recimo 3 uspravne crte, 3 horizontalne crte, 3 mala objekta ili neka sasvim druga geometrijska tela.
Dakle da bi pratilo formu imena distribucije logo mora biti usko povezan sa imenom.

Varijacija ima gotovo beskonačno, samo je pitanje volje i zdravog razuma.

Ovde možete opisno da predlažete svoje zamisli a ako ste pak vičniji u radu sa nekim grafičkim programom možete i skicirati ne morate se truditi da dodajete efekte i da lickate logo, bitna je skica kao i forma koju pokušavate da prenesete nama.

Tako da pozivam još jednom sve zainteresovane da daju svoje predloge bili putem teksta ili skice nebitno je.

P.S. Logotype mora biti iskucan nekim od opensource fontova jedan takav sajt je recimo http://openfontlibrary.org/ gde imate jako puno odličnih fontova

mozda ne bi bilo lose da sto pre usvojite jedan od ovih ponudjenih, lakse je za razmisljanje kako bi trebalo da izgleda?

A šta je ponuđeno? :slight_smile:

mislio sam na ovo sto nisi jos siguran za tacan redosled velikih i malih slova ili da sve bude spojeno:

[COLOR=rgb(40,40,40)]Trios, TriOS, TriOS Linux, Linux TriOS

cini mi se da je lakse onda, ako nekome padne ideja kako bi mozda mogao da izgleda.

edit:

kada imas jedan, zavrsen naziv, npr… Linux TriOS racunas i ovo Linux jednako kao i TriOS za dizajn, da se uklopi. ako imas jos neki, npr. Trios, onda razmisljas o njemu kao posebnom. mozda komplikujem, nisam dizajner.

[ATTACH]2582.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2585.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2586.IPB[/ATTACH]

[ATTACH]2587.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2588.IPB[/ATTACH]

[ATTACH]2589.IPB[/ATTACH]

Da ne trcim pred rudu dok se ne dogovorimo precizno, ali ovako na prvu loptu bi rekao da ce najpre biti samo TriOS, a GNU/Linux mozda sitnije ispod…
Ovako nesto na primer:

[SIZE=48px]TriOS[/SIZE]
[SIZE=14px] GNU/Linuks[/SIZE]

Znaci dok ne objavimo, smatrajte da se zove samo TriOS, kao sto rece @Commander. :slight_smile:

@0n3tw0:

Svidja mi se poslednji, samo ako ti nije tesko baci jos jednu verziju istog, ali bez “linuks” i sa “III” i “OS” jedno ispod drugog. :slight_smile: :good: Kao na drugoj slici…

update-ovao sam post. jel ovako mislis?

hvala!

dodji na chat da te pitam nesto.

Odlicno, bas tako, svidZa mi se! :good: :slight_smile:

Btw, cestitam, probio si led!!! :slight_smile: :congratulate:

da, prosli put ste vi probili led. hvala jos jednom!

p.s.

jel imate medju drugarima koji posecuju forum dizajnera?

:hi:

Hmm, vidis, imamo Blender specijalistu. :greeting:
@[member=‘Milan_St’]
Ako si voljan/imas vremena, bilo bi cool kad bi skockao nesto u Blender-u…!? :slight_smile:

:slight_smile:
[ATTACH]2590.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2591.IPB[/ATTACH]

[ATTACH]2592.IPB[/ATTACH] [ATTACH]2593.IPB[/ATTACH]

Meni se ne sviđa što moram da intervenišem…molim sve korisnike da se uzdrže, ovde ima i dama, zaista nema smisla :mad:

da, to bi najbolje bilo kada bi se uradilo u blender-u. jutros ga instalirao, cisto da vidim sta se tu desava, i da li bih mogao tu da nesto uradim… vrlo kompleksna stvar, vrlo… steta sto ne poznajem ovaj program, jer kada imas bilo kakvu osnovu - logo, onda se igras, i igras i igras dok ne dodje neki valjani rezultat.

edit:

ok, ja sam edit-ovao svoj post. verovatno je dragan u pravu.

Hvala svima na učešću u ovoj temi ali da bi izbegli potencijalne probleme oko autorskih prava i idejnih rešenja oko logo-a i identiteta buduće sprske distribucije (kao što smo imali problem sa “orlom” gde nam je korisnik napravio logo a potom tražio da mu se isti vrati i ukloni sa svih naših strana), rešenje će uraditi neko od nosioca projekta i ljudi od poverenja.

Nadam se da razumete ovaj naš potez jer samo želimo da zaštitimo identitet distribucije i da ne ponovimo istu grešku kao sa “orlićem”.

Hvala još jednom učesnicima na predlozima i idejama.