Predstavljanje linuks mint u ict skoli

Evo uvodne reci, u ict skoli, posle cega smo detaljno predstavili sistem.

https://www.youtube.com/watch?v=K-btk8XMZJk

screenshot012312005252.jpg[/url][url=“http://img809.imageshack.us/i/0000002p.jpg/”]screenshot012312005252.jpg[/url][url=“http://img204.imageshack.us/i/0000003kd.jpg/”]screenshot012312005252.jpg

Žao mi je samo što nismo imali dovoljno vremena da predstavimo publici i Mate okruženje pored neprikoslovenog Cimeta, ali biće prilike već sledeći puta na tenane da obradimo i tu oblast :slight_smile:

Dosta stvari nismo rekli, ali bice nadam se prostora i za to… Uglavnom eto za one koji nisu bili i videli…kako je to sve izgledalo.

Na ovim slikama ste predpostavljam vas dvojica…?

Jesmo, ja sedim ispred projektora, a Vlada je pored mene…

aaa ne verujem! vec imate majice :slight_smile: :slight_smile:

Majce jos nisu gotove. Ove majce su samo uradjene za potrebe pretstavljanja zajednice. Uskoro ce ja mislim biti majce gotove za prodaju. O svemu tome ce Vlada da vas obavesti.

:slight_smile: Ovo je stvarno za svaku pohvalu !!! Toliko truda i želje za promovisanjem slobodnog softvera, i Linux-a ( Minta )… mislim stvarno svaka Vam čast :slight_smile:

Mozda nije losa ideja da snimite celo izlaganje (ili bar veci deo)… Posto verujem da bi bio pun pogodak, koliko vidim to je popularno na youtube.

Snimljeno je pola predstavljanja koje će biti uplodovano uskoro…

Pored nas predavanje su držali @Bocke i @drummer iz SSZ kao i Goran Rakić koji je predstavio novu verziju LibreOffice-a. Bio super dan…

Problem oko snimanja je bio jer je sve bilo snimano mojim fotoapratom koji ima samo 2Gb SD card, a predsstavljanje mint sistema je jako dugo trajalo. Pocetni deo koji je Vlada pricao, je bukvalno 1.6Gb i videcu ako budem mogao da postavim na youtube bez ikakve montaze…

Inace kompletno predstavljanje mint sistema od strane Vlade i mene, je bilo veoma uspesno, dobili smo puno pohvala i poziv da opet odraimo mozda nesto slicno, tako eto steta sto niste bili tu.

Samo jos da dodam da je pored ovih koje je Vlada nabrojao i Uros iz Ubuntu zajednice takodje prisustvovao nasem izlaganju.

Po slikama mozete da vidite kako je to izgledalo, preko projektora je predstavljen mint 13 nazalost samo cinnamon, zbog vremenskog ogranicenja nismo stigli da pricamo i o mate okruzenju.

“Studentima je prezentovan linuks mint 13 sa svim default stavkama, programima, objasnjen je koncept minta, taj deo je Vladimir jako dobro predstavio, ukiljucuji filozofiju minta, sustinu, ciljeve itd.”

Meni se bas svidelo predavanje, bas je ono sto treba pocetniku. Pokupio sam par caka odatle, koji ce mi pomoci u daljem radu. I da kao zakljucak, trebalo bi nesto slicno ponoviti opet :slight_smile:

Hvala Milane, jedino je steta sto nismo imali vise vremena za predavanje, inace u pravu si treba ponoviti ovo, nadam se da ce uskoro biti jos prilika.
Nadamo se da ces doci.
U svakom slucaju, kad god bude neko okupljanje, bice uvek unapred najavljeno preko foruma i bloga.

I ja da potvrdim da je predavanje bilo odlicno i cestitke Sretenu i Vladi na odlicno odradjenom poslu! Osim pohvale organizatora moram reci da su i studenti bili veoma zadovoljni,barem oni sa kojima smo pricali. Mozda su snimci malo “treskavi”, ali drhte mi ruke, sta cu… :slight_smile:

@Sreten: Praticu forum, tako da cim objavite nesto, eto mene :slight_smile:

Sta bi sa drugim snimkom? Nadam se da ga nisam upopastio/lose snimio…:slight_smile:

Nisi, super je i drugi snimak, nego je prevelik, dugo traje i ima skoro 2GB, nikako da stignem da ga isecem i postavim.

Ako koristis [b]opensot[/b] imas opciju za Youtube HD i bez HD (kada snimas fajl), ili snimi u flv… Tako da mozda neces morati da seces nista

Problem mi je duzina…jako dugo traje…Zato mi nije uploadovao…Moram da nadjem vremena pa da secem video. Ovaj avi nisam dirao kakav je tako sam ga sibnuo na youtube…da ne gubi kvaliet.

Daj naćićemo se u gradu za koji dan, stavi snimak na fleš pa ću ga srediti i ubaciti na YT jer imam upload 2mb/s.

Sledeći put ti ima da pričaš o programiranju sve u šes a ne zaseo tamo ko gospodin dok se Sreten i ja preznojavamo :slight_smile: