Preuzimanje video materijala sa youtube

Evo jednog prostog rešenja kako preuzeti (download) video materijala sa youtube

U terminal pastujte sledeće:

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8 sudo apt-get update sudo apt-get install youtube-dl

Program se pokreće iz terminala nema GUI komandom,

$ youtube-dl u nastavku samo pastujte url od youtube strane gde se nalazi video koji biste želeli da preuzmete

naprimer

youtube-dl http://www.youtube.com/watch?v=UVfoDO05xWM&feature=g-vrec&context=G280249cRVAAAAAAAAAA [youtube] Setting language [youtube] UVfoDO05xWM: Downloading video webpage [youtube] UVfoDO05xWM: Downloading video info webpage [youtube] UVfoDO05xWM: Extracting video information [download] Destination: UVfoDO05xWM.flv [download] 48.3% of 22.31M at 210.11k/s ETA 00:56^C

Kao što se vidi video se downloaduje, direktno u vaš home folder

E, ima ih dosta, ja sam baš planirao da napišem jedan članak na Vikiju, nego nikako da stignem.
Dobar je movgrab, još bolji od youtube-dl, isto je CLI.
Tu je i Downverter, on nije CLI, ali je takođe dobar. Probao sam ga više puta, razbija HD, 1080p itd… Ima u sebi i opciju za različite konverzije…
Pisao sam o njemu ja na blogu. Kad budem imao vremena, baciću to na Viki, a možeš i ti da započneš :wink:
Ja ću da dovršim :slight_smile:

Da li se u ovo preuzimanje materijala sa YT podrazumeva poseban program ili može i dodaci za lisicu na primer? Načina da se preuzme YT ima mnogo.

Kad skidate klip sa YT obratite pažnju na licencu. Nisu svi klipovi za slobodno deljenje.

poseban…vec sam ga opisao youtube-dl

postoji mnogo programa ove vrste, kao sto Petar kaze, ali ovaj je iz tekstualnog moda, jako prost i lagan, pa sam napisao kako se instalira…

Evo o movgrab-u. Čisto da vidite o čemu se radi…

imam ga instaliranog :wink:

mada ga dosad nisam koristio…

E, ja sad tek vidim. Je l’ moguće da youtube-dl ne postoji u riznicama pa mora da se dodaje PPA?
Nisam u Mint-u, a mrzi me da restartujem kompjuter, pa da ulazim, pa da opet izlazim itd… :wink:
Znam da je u Ubuntu-u bio u rizncama, a evo ga i u Crunchbang-u (Debian)…

U riznici je…ima ga u softver menadzeru…

Nego ja nisam proveravao to, video ppa, pa reko da podelim sa vama…dosa zgodan program.

Zar nije lakše skinuti YT snimak preko nekog od stotine dostupnih besplatnih pluginova za browser-e!?

moze se i preko jdownloader-a, ubacis link i on ti ponudi da izaberes kog kvaliteta da ti bude snimak a odma ti da i opciju da sacuvas u .mp3…a inace jdownloader koristim za skidanje sa rapidshare-a i slicnih sajtova
http://jdownloader.org/download/index

Ovo za jdownloader nisam znao. Jel to od skoro ili je to moglo i ranije?

Moglo je i ranije sa jDownloader-om…

Evo mnogo korisne skripte u Prelu koja ne samo da skida youtube klipove već i svaki drugi video priliog, koji se ne može skinuti.

[code]#!/usr/bin/perl

Filename: flashcache

Author: David Ljung Madison

See License: http://MarginalHacks.com/License/

Description: Copy flash files in your browsers cache

Dependencies: Unix command ‘lsof’

use strict;

##################################################

Setup the variables

my $PROGNAME = $0; $PROGNAME =~ s|.*/||;

my $LSOF = ‘lsof’;

my $FIND = ‘flash’; # Find flash files
my $POST = ‘flv’; # Postfix to save to

Where we save files

%f is $FIND

%d is the next available number

%p is .$POST

my $DEST = “found%f.%d%p”;

Usage

sub fatal {
foreach my $msg (@_) { print STDERR “[$PROGNAME] ERROR: $msg\n”; }
exit(-1);
}

sub usage {
foreach my $msg (@_) { print STDERR “ERROR: $msg\n”; }
print STDERR {find} files")
unless @found;
@found;
}

sub procPath {
my ($pid,$fd) = @_;
my $path = “/proc/$pid”;
usage(“Couldn’t find $path”) unless -d $path;
$path .= ‘/fd’;
usage(“Couldn’t find $path”) unless -d $path;
$path .= “/$fd”;
usage(“Couldn’t read $path”) unless -e $path;
$path;
}

sub destPath {
my ($opt) = @_;
my $p = $opt->{dest};
$p =~ s/%f/\Q$opt->{find}\E/g;
$p =~ s/%p/.\Q$opt->{post}\E/g;
my $num = 0;
my $path;
do {
$path = $p; $num++;
$path =~ s/%d/$num/g;
} until ! -f $path;
$path;
}

sub main {
my $opt = parseArgs();

my @found = findFiles($opt);
foreach my $found ( @found ) {
my $src = procPath(@$found);
my $dest = destPath($opt);
print “$src -> $dest\n”;
system("/bin/cp",$src,$dest);
}
}
main();[/code]

Uneti linije koda u gedit, mousepad ili koji tekst editor već koristite i snimiti ga pod nazivom, recimo flashcache, u vašem home folderu.
Pokretanje se vrši sa jednostavnim dvoklikom miša pa na Run.
Ili ako neće tako, a u većini Linux distrubicija hoće (Mintu, Slacku, Debianu, Ubuntuu…), onda u terminal kao običan user uneti:

[email protected]:~$ ./flashcache
Dobićete naredni ispis /proc/3484/fd/17 -> foundflash.2.flv

I u home folderu ćete dobiti video.
Naravno, da bi se video u celini preuzeo on se prvo mora u celosti učitati.
I to može da bude više video priloga odjednom, otvorenih u više tabova, on će ih ređati u vašem home folderu pod oznakama foundflash.1, foundflash.2, foundflash.3 itd… Slično ko se seća ranije sa /tmp folderom sa tim da se u /tmp skidao samo yotube video prilozi a ova skripta skida skoro sve video priloge.

Ranije sam uradio jedan video gde sam prikazao rad sa skriptama u Linuxu, od dve koje sam ovde prikazao prva je baš pomenuta Perl skripta (druga je Bash scripta konverzije videa koje nema veze sa ovom temom)

https://www.youtube.com/watch?v=http://www.youtube.com/watch?v=2RXqKeQdhuk

Evo primera sa sajta Blic Video http://www.blic.rs/video gde video ne može da se skine. Ne da ne može, sve se može kada se hoće :slight_smile: nego nema tih opcija kao za YT, razni dodaci, add-ons-ovi ili downloaderi za preuzimanje video sadržaja.
Video o tragičnoj smrti Vitni Hjuston sa www.blic.rs/video preuzet u mom home folderu. :wink:

U Firefox pretrazivac instaliram dodatak Download Helper, i preko njega skidam klipove sa Youtube sajta. Jednostavno, bez potrebe za pokretanjem nekog dodatnog programa.

Za preuzimanje video sadržaja sa youtube-a ima i jedna jednostavna metoda:
Na primer, želim da skinem sledeći snimak:

h ttp://www.youtube.com/watch?v=LBEJ0RWrzM8

Potrebno je samo dodati “ss” prije youtube u adresi:

http://www.ssyoutube.com/watch?v=LBEJ0RWrzM8

Lupiti enter i dalje je jasno, moguće je odabrati i željeni kvalitet, i to je to :slight_smile:

Fenomenalno…Ovo nisam znao. I veoma laka metoda.

Ja sam prezadovoljan kako radi, i skida video sa youtube-a, i ostalih sajtova, konvertuje u mp3 odmah… Bogat opcijama, jednostavan za upotrebu, stabilan… Morate probati sledeći program:

[left][size=5] [/size]CLIPGRAB[/left]

[left]Instalacija:[/left]

[left][CODE]
sudo add-apt-repository ppa:clipgrab-team/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install clipgrab

[/CODE]

Slike:

[ATTACH]335.IPB[/ATTACH]

[ATTACH]336.IPB[/ATTACH]

[ATTACH]337.IPB[/ATTACH]

Za skidanje i konertovanje u mp3(ili nešto drugo)koristim xVideoServiceTief.Ubio se za početnike

UMplayer i (za SMplayer nisam siguran) ima opciju pustanja i snimanja sa Youtube u predefinisanoj rezoluciji, mp3 za sad nije podrzan. Nema nesto opcija, ali ima GUI :slight_smile:

Smplayer pušta video sa youtube isto, ali samo poslednja verzija. Ranije verzije nemogu. Totem isto pušta sa youtube i BBC video materijal.

Kad već o tome pričamo treba napomenuti minitube program koji služi samo za puštanje video materijala sa raznih sajtova. On ima jako veliki spisak sajtova odakle skuplja materijal. A moguće mu je i dodati nove.

Minitube se nalazi u zvaničnom repou minta.