Priključak za kablovsku

Da li negde kod nas ima da se kupi adapter/konvertor sa RG6 (coax kabl) na cat5 (lan kabl) !?

Iliti da li ima neki adapter gde bih sa jedne strane mogao da nakačim koaksijalni kabl a sa druge strane utaknem LAN kabl?

Postoji Cisco 2202. :wink: To dobiješ kad priključiš SBB nazovi fiksni, tj. voip telefon.

Ma meni treba samo plastična kuticija sa tim konvertorom video sam to negde na netu samo ne mogu da nadjem…

@Commander
http://www.dual-comm.com/ethernet-over-coax-adapter.htm

Super a u Srbistanu? :slight_smile:

EDIT: u jbt ovo plastično gowance košta 70 dolara :ohmy:

EDIT 2: u jbt na Amazonu 100 dolara :scare:

@Commander

Pardon…35, u paketu dobijaš 2 komada, za oba kraja coax-kabla :slight_smile:

Yap… al meni treba samo jedan jer direktno iz zida uzimam signal.

Govorim ti ja da uzmeš Cisco :wink:

http://www.amazon.com/Cisco-4025496-DPQ2202-Embedded-Digital/dp/B005YOHGPE

Treba proveriti kod netiksa, ili kod onih likova u piramidi, što su mi napravili null-modem kabl za Pfaff, pa ja posle morao da ga dorađujem :smiley:

@[member=‘pavik’] pa realno ako na svetu ne postoji jeftinija varijanta onda bolje uzeti cisco :ohmy:

@[member=‘Dragan’] gledao sam prvo kod Netiks-a… nemaju… :morning2:

@Commander
Radoznao sam , šta će ti to?

Da se na spratu kuće povežem na LAN i izbegnem splitere, svičeve i wifi-jeve.

Ruter i modem su na donjem spratu kuće a gore u dve sobe imam razvučenu u zidu kablovsku gde su obične ženske utičnice u zidu. Onda bi na tu žensku utičnicu utaknuo koaksijalni kabl sa PCT-TRS muškim antenskim nastavkom i na drugom kraju kabla stavio običan PCT-TRS-6 koji bi “zašrafio” u ovaj adapter od 100+ dolara, a na drugom kraju adaptera od 100+ dolara bi ubo običan UTP LAN kabl i drugi kraj u ETH port na matičnoj. Time bi dobio čistu vezu izbegao dodatne šumove i level-noise jer već u kući imam razvučena 3 splitera. Svaki dodatni spliter povećava šum na 0.5 dB.

Pre mesec dana mi je bio jedan čovek iz SBB-a da mi zameni modem (stari mi izgoreo jer mi blizu kuće udario grom) i tada je čovek uradio kompletnu instalaciju i stavio mi neke ultra skupe splitere koji imaju izuzetno “low level noise ratio” jer sam biznis korisnik pa mi to ulazi u cenu, kaže običnim korisnicima stavljaju daleko lošije splitere. Tako da mi je čova spustio ping na 2ms, što mi i odgovara jer povremeno profi igram igrice online. Eto zbog toga oću da se malo zezam i da izbegnem gomilu nepotrebnih kablova i gomilu nepotrebnih uredjaja.

Koliko sada gledam na amazonu ovo nije ni malo jeftino cene idu i do 400 dolara za jedan taj adapter. Puno ljudi to koristi za video nadzor pa valjda zbog toga je toliko skupo.

Izgleda da je ipak lakše i jeftinije turiti još jedan svič.

Hm, hoćeš da antenski kabl povežeš na mrežu i dobiješ internet bez modema? To može tako?

Da može tako niko nebi od provajdera davao modem, a pošto ne može tražim rešenje.

Ako nema Netiks, treba pitati TNT ili Computer Dream, da nemaju Intex adapter. Hehe Intex loše a jeftino :slight_smile: