Privacy opcija na LMintu 13 xfce?

Pozdrav svima,
Relativno sam nov u linux svetu, pa mi ne zamerite ako “negde pogresim” :slight_smile:
Elem, interesuje me zasto na lm 13 xfce ne postoji opcija “privacy recording, on - off”, kao recimo na maya 13 ili ubuntu distro-ima
i koliko je ona uopste bitna u ovom uopste, svetu (ne)privatnosti?

Hvala!

Добродошао на форум. :slight_smile:
Нисам раније виђао ту опцију, јеси ли сигуран да се тако зове? Где се налазила?

zeitgeist

In Ubuntu 12.04 LTS, System Settings > Privacy > Files, ‘Record Activity’ is ON by default

Mint 13 Cinnamon System Tools > System Settings > ‘Privacy’ is ON by default

Ima sigurno i u XFCE samo je negde zavuceno

http://img6.imagebanana.com/img/2lwbegmj/thumb/TaskManager_001.png

Evo procesi su tu gde im je glavni gazda ne znam ali sigurno je i on negde zavucen ili je prekrsten

@Milke Hvala na dobrodoslici!!! :slight_smile:

@dragan99 da, u prva dva su bile tako pozicionirane…pokusavam da pronadjem ali mi valjda ovih mojih 30 u stanu, zveknulo u glavu

nastavljam potragu, sad sam se bas zainatio…nije mi od zivotnog znacaja ali “ko zna zasto je to dobro” :slight_smile:

Nekako mi se ne svidja ni ime zvuci mi zlokobno esesovski a ispade da je engleska rec
Zeitgeist ~ noun very rare

1. the spirit of the time; the spirit characteristic of an age or generation

Ах, Зејтгеитс… То је вероватно међу првим стварима које очистим са система када га инсталирам - не треба ми софтвер који ће да прати и логује све моје активности на рачунару. :slight_smile:

Иначе, ИксФЦЕ окружење нема Зејтгеист преинсталиран, тако да га мораш наћи и инсталирати из Синаптика.

trebao si odma da napišeš “Zombi mod” tada bi odmah znali o čemu se radi :slight_smile:

P.S. Dobrodošao an forum :slight_smile: