Problem pri instaliranju Minta

Pozdrav,
imam problem kod instaliranja bilo koje verzije LM na racunar, pri pokretanju instalacije na drugom prozoru gde pokazuje da li je racunar prikacen na internet meni stoji crveni krstic iako je sve lepo povezano i ima izlaz na mrezu. Dalje da zanemarimo to, pri po kretanju onih slajdova o Mintu instalacija samo nestane tj. kad se obave sve one radnje oko vremenske zone, imena racunara i postavljanja slike.
Pocetnik sam sto se tice Linuxa pa bih vas molio za detaljno resenje moga problema.
Svako dobro.

Ja nisam bas strucan toliko ali dal si narezao cd il dvd dobro ili na kraju krajeva jesi li dobro nabacio na usb stick iso image.pre nego sto instaliras moras da proveris dal je dobro skinut pomenuta verzija

Sve sam proverio, cak sam narezao i drigi dvd misleci da je do toga ali opet ista situacija. Proverio sam kodove posle skidanja, svaki se podudara

Pre svega pozdrav i dobro nam dosao! :hi: :slight_smile:

Samo ukloni “ubiquity-slideshow-mint”, ima on obicaj tako da pravi problem. Njegovim uklanjanjem samo neces vise videti slideshow, a instalacija ( zajedno sa progress bar-om ) bi trebala normalno da se zavrsi.
Znaci pokrenes live, udjes u terminal i cepnes:

sudo apt-get remove ubiquity-slideshow-mint

Nakon toga pokrenes instalaciju, koja bi trebala da prodje bez problema… :chiffa:

A za net, daj malo vise informacija, bezicni/ethernet? Radi li ti net u firefox-u itd…? :slight_smile:

:drinks:

Hvala Cofi, uspeo sam da instaliram. :5:
Sto se tice interneta to je verovatno bilo potrebno za neki download sistema mada je to sve zavrseno.
E sad ne znam da li ovde da pitam ili na nekoj drugoj temi ali ima problem sa HDD-om. :aggressive:

Nema na cemu covek, tu smo da pomognemo… :chiffa:
Slobodno otvori novu, preglednije je… :slight_smile:
:drinks:

E , kada je neki problem možda je bolje ne oftopičiti i ne šarati, da bi ljudi sa sličnim problemom mogli da se snađu u pretrazi. Tj. novi problem - nova tema.