Problem sa 14.10

Hteo da probam 14.10 skinuo iso napravio boot flash. Digao sistem, sve u redu dok nisam ušao u sistem. Čim sam ušao u sistem prvo mi je diskonektovao internet koji mi je radio normalno tokom instalacije. Što je najgore čim uđem u sistem internet radi, a onda ga sistem sam diskonektuje. Ni tastatura niti miš ne pokazuju bilo kakve znake da su aktivni. Oba su prikačeni na USB.
Tastatura radi u boot meniju, ali čim uđem u advance meni tad više ne radi, tako da je nemoguće da bilo šta uradim.
Posle nekoliko neuspelih pokušaja vratio sam se na 14,04,2 LTS koji savršeno radi. Nije mi jasno šta je problem sa novim Ubuntuom, ali što se mene tiče samo razočarenje.

Šta sve imaš prikačeno na računar putem USB portova, osim tastature i miša?

USB fleš i web kameru.Mada ovo mi se dešava samo na 14,10. Probao sam mate veryiju sve je normalno…

Da li imaš dual boot na tom računaru. Prijatelju se isto dešavalo kada je sa wina restartovao u Ubuntu. Samo se pojavio desktop i nije mogao da pomera miša ili da kuca (za mrežu nisam siguran da li je radila). Na kraju smo skontali da mora uvek da odradi shutdown, i posle je sve ok.

Imam dual boot. Nisam probao da gasim računar. Iskreno to mi nije palo na pamet.
Grub se lepo instalirao, posle instalacije, mogao sam da biram koji ću OS samo posle toga tajac… Ustvari samo je updatovao grub pošto je prethodno bio instaliran 14,04.