Problem sa apdejtovanjem

Could not download all repository indexes

The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
Ovo mi izlazi prilikom apdejtovanja,šta može da bude?Mint je 13,da li je problem stara verzija?

Ako je Medibuntu u pitanju ( a predpostavljam da jeste ) onda:
http://blog.linuxmint.com/?p=2469
:slight_smile:

Kad u terminal pokrenem gksu kate /etc/apt/sources.list izadje mi prazan tekst fajl,kad pokrenem gksu gedit /etc/apt/sources.list,ne dešava se ništa.Znam da u rootu bez terminala ne mogu da brišem fajlove,ali ovo ne radi.Jeste problem u Medibuntu,imam dva takva fajla,ali ne znam kako da ih obrišem?

Otvori terminal, pa u njemu ukucaj

su

i lozinka naravno

onda odatle otkucaj
gedit /etc/apt/sources.list

Čudno mi da Clem preporučuje terminal rešenja :connie_pumpkinsmile: . Zar nema na klikete to se isključi? ::slight_smile:

Da mene neki početnik pita za Debian rekao bih mu: idi na Синаптик>Подешавања>Складишта pa tu klikete odštikliraj xyz repo :).

Nisam imao instaliran gedit,odradio sam to,pokrenuo gedit /etc/apt/sources.list i izašlo mi:

No protocol specified

(gedit:3290): Gtk-WARNING **: cannot open display: :0
@dvajedan ,probao sam u Synapticu,ali si napisao na srpskom,ne mogu da nadjem i odštikliram to što si napisao.

settings - repositoris ili software sources ili package sources, čačkaj malo pa ćeš naći,
i deštikliraj medibuntu gde god ga vidiš, sačuavj i obnovi.

Hvala,odradjeno.