problem sa ažuriranjem na xubuntu 12.04

Zdravo svima! Za početak da kažem da imam kablovski internet sa 2 megabita u sekundi brzine. E sad uzeo sam update manager ušao sam u settings isklikto da mi se preko update manager-a preuzimaju sve vrste ažuriranja. Kada pritnisnem na check update manager krene da izlistava sajtove sa kojih može da preuzima ali posle nekog vremena pojavi mi se ovo

Failed to download repository information

Check your Internet connection.

W:Failed to fetch cdrom://Xubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin - Release i386 (20120423)/dists/precise/main/binary-i386/Packages Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, W:Failed to fetch cdrom://Xubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin - Release i386 (20120423)/dists/precise/multiverse/binary-i386/Packages Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, W:Failed to fetch cdrom://Xubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin - Release i386 (20120423)/dists/precise/restricted/binary-i386/Packages Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, W:Failed to fetch cdrom://Xubuntu 12.04 LTS Precise Pangolin - Release i386 (20120423)/dists/precise/universe/binary-i386/Packages Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
, E:Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.

Recite mi šta da radim kako bi rešio taj problem?

Hvala u napred!

Resenje je da jednostavno, vratis difoltna podesavanja, i onda ce problem biti resen. Podigni xubuntu sa cd-a i pogledaj kako je tamo setovano, i tako podesi. Ovde si ukljucio cdrom, a nema potrebe za tim, kakav update bi skidao sa cd-a? Zbog toga se javljaju ove silne greske. Kad sve ispravis, mozes u Other software da selektujes Canonical Partners, (oba repozitorijuma), a u sekciji Ubuntu software, promeni opciju download na Main server, posto je obicno postavljena na server for Serbia. Bilo bi dobro da dodas Medibuntu repozitorijum https://help.ubuntu…unity/Medibuntu, i to bi bilo sve sto ti treba.

Edit: Medibuntu repozitorijum dodas tako sto provuces sledecu komandu kroz terminal,

sudo wget --output-document=/etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list http://www.medibuntu.org/sources.list.d/$(lsb_release -cs).list && sudo apt-get --quiet update && sudo apt-get --yes --quiet --allow-unauthenticated install medibuntu-keyring && sudo apt-get --quiet update posle toga odradis

sudo apt-get update

samo mi cudno sto prijavljuje cd-rom kao izvor za update… Idi u software sources pa iskljuci da ti vuce sa cd-roma azuriranja…Ima kvacica da se skine odmah u prvom prozoru u software sources… To je problem kod tebe…

software sources se nalazi u preferancies…ili idi na software manager pa gore pod edit imas software sources.

Inace desava se nekad da server bude down neko vreme, pa se desava da nemoze da povuce update uvek…

ok hvala rečen problem