Problem sa skrinsejverom

Radi se o tome da kada namestim jedan od skrinsejvera, posle nekog vremena mi sistem prebaci na crnu sliku bez icega, tj. “Blank screen”. Ima li jos neko ovakav problem, ja teram Mint 19.3 MATE.

Izgleda da je u pitanju scsejver “Picewiese”, on zeza. Prebacio sam na “Morph3D” i nemam probleme.

Meni se to desavalo kad sam imao podesen open source nvidia driver (nouveau). KAd sam prebacio na nvida-in driver, sve je bilo ok.

Opet se javlja isti problem i sa sadasnjim ssejverom. Izgleda da je ozbiljniji defekt u pitanju.

Можда глупо питање: Да ли си сигуран да се пребаци на црну слику или се можда монитор угаси?

Znam razliku izmedju crnog skrinsejvera (tzv. Blank screen) i kad skroz pocrni slika, odnosno kada istekne neko vreme pa se ss (bilo koji) ugasi skroz.

Da li bih mogao da update-ujem na mate-screensaver 1.24, da li moze da se pobrka to posto nije odgovarajuca verzija MATE-a?

Koristim Ubuntu 20.04 (Mate 1.24.0).
Isti je problem sa screensaver-om kao kod tebe.
Predlažem variety + variety-slideshow. Preko PPA, ili instaliraj direktno:
https://launchpad.net/~peterlevi/+archive/ubuntu/ppa/+packages?field.name_filter=&field.status_filter=published&field.series_filter=bionic
Ikonu za variety-slideshov stavi recimo na panel. Isključi mate-screensaver i koristi ovaj lepi slideshow kao screensaver (pokretanjem jednim klikom na pomenutu ikonu).
Nadam se da ćeš biti zadovoljan.

Ne svidja mi se koncepcija, hvala u svakom slucaju. Nadam se da ce azurirati program za skrinsejver, uskoro…

moze i stari dobri xscreensaver da se koristi, samo stavite u .profile
xscreensaver -no-splash &

podesava se sa: xscreensaver-command -prefs

Moze li neki video tutorial ili fotka ekrana, ne razumem najbolje sta i kako treba da uradim.

Pa to je komanda iz shell-a. Ako hoces da se pokrece na ulazak u GUI stavis u .profile u ~.

edit:
ako nemas instalirano, naravno prvo instaliras. To je screensaver koji radi sa komandne linije
bez problema u svim desktopima.

Instalirao. Radi. U narednim danima ocekujem da vidim kako ce da radi, ne bi trebalo da ga vraca na “Blank”. Zahvaljujem.

Na svaki start racunara, izbacuje mi ovo:

Nista, sredio sam, dodao sam u Startup applications komandu: xscreensaver -no-splash

Moze i tako, ja sam stavio u .profile