Problem sa slovima u .pdf-u

Поздрав свима,
Наиме кад отворим пдф документ за читање, слова која су попут č,ć,ž,š,đ не приказује. Да ли неко зна како могу да решим овај проблем.

jesi li probao neki drugi program, mozda cak i browser?
verovatno ti nedostaje neki font pa pronadji ako imas opciju za troubleshoot…

Пробао сам пдф читач Evince и опет иста прича. Што се тиче фонтова, инсталирао сам све виндоуз фонтове(Arial, Times New Roman, Comic Sans MS…)

na zalost, nalazim samo nekakve tool-ove za windows ili resenje u vidu preuzimanja paketa fontova za isti…
sacekaj da se jos neko javi…

moze li da se taj problematican fajl preuzme negde sa neta ili je to nesto privatno?

Пробао сам фајл да отворим преко PDF Pro | Create, Edit & Convert PDF Files и сва слова приказује (укључујући č,ć,ž,š,đ). Поставићу фајл овде ако може због величине, па нека погледа свако ко може да помогне :Д

Koji je sistem u pitanju i koje okruženje

i ja sam imao problema sa slovima, ali sam pronasao resenje tako sto sam pdf konvertovao u docx i u libreoffice prebacio u pdf. sada radi bez problema. :slight_smile:

zahvaljujem se i ja za ovo korisno resenje jer se ni kod mene nisu lepo prikazivala sva slova :up:

Neki problem je do PDF-a, evo testirao sada na Windowsu isto ne prikazuje naša slova. Svaki dan radim sa PDF-ovima i mogu da potvrdim da nije do sistema. Nešto je zbrljan taj PDF.

Ево шта EVINCE (Document Viewer) каже:

Properties_046.jpg

Иначе, и код мене ЛибреОфис нормално отвара документ и могу да га сачувам као исправан ПДФ.

Хвала вам другари. Ево како ефикасно може да се реши, као што рече степски вук.