Problem sa Ubuntu-om

Donet mi je laptop Toshiba Satellite, neki stariji, na kojem je Ubuntu 12.04 x86. Kada se upali dodje do mesta gde se kuca pass. Kad se pass unese monitor pocrni i ni makac. Medjutim, ako se odabere GUEST sesija, radi bez problema. U cemu je problem.

Vjerovatno je pri startupu pokrenut neki program cije odobrenje ima samo taj user. Meni je znalo da tako odreaguje prije login-a (doduse na 13.04 BETA) i u pozadini se cuje login zvuk al je ekran tamno siv (skoro crn). Tada ga prinudno ugasim na dugme i pri ponovnom paljenju odaberem 3.5 kernel (jer je glavni 3.8 ) onda mi podigne sve normalno.

Mozda iz gostujuceg naloga da pogledas (kao admin) ili preko live diska sto sve ide na startup ili da mu nije obrisano sto u njegov korisnicki folder. Ili kreiraj novog usera pa probaj da vidis sto mu je sve instalirano i oce li se tako ponasati i sa tvojim userom

@magio081

Meni se to dešavalo i sa ubuntu 12.04 nakon nekog[size=4] linux headers update-a. Morala sam po nekoliko puta nasilno da gasim i palim dok nebi “navatao” login, pa sam našla negde na netu podešavanje grub-a i to je onda jedno vreme bolje radilo dok nije došao opet neki update. [/size]
Ali mislim da je ovde pre neki problem u podešavanju user-a, čim guest ne pravi problem.

ako ne budes nasao sto je uzrok kod korisnika, onda ti je najlakse da preko gosta kreiras novog korisnika i iz foldera starog prebacis slike, muziku i ostale privatne fajlove (sve osim konfiguracije), a zatim obrises starog korisnika. Takodje ako mu treba iskopiraj foldere .mozila .thuderbird i .chrome kako bi mu sacuvao bookmarkse i mejlove