Problem sa zvucnom (nema zvuka)

Ne bih ja bio ja da nesto ne cackam… Nesto me je zezao zvuk u skype-u (pucketanje i sustanje u video razgovoru) i uzmem da probam da instaliram drajvere za zvucnu sa realtekovog sajta. Kada sam ih instalirao izgubio sam zvuk. U pitanju je Asus K50ID lap-top. Sada kada udjem u podesavanja zvuka nemam zvucnu vec mi stoji Dummy output. Pokusao sam ponovo da instaliram Alsa drajvere ali mi ne polazi za rukom.
komanda lspci | grep Audio mi daje sledece:

00:08.0 Audio device: NVIDIA Corporation MCP79 High Definition Audio (rev b1) 02:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation High Definition Audio Controller (rev a1)

dok mi na aplay -l izbaci ovo:

aplay: device_list:252: no soundcards found...

a evo i linka ka config fajlu

http://www.alsa-project.org/db/?f=75629eb815b4b747a1894e2accef049e56e65d7e

ima li neko resenje?

ja bih pokusao da blacklistujem (stari) driver… ili uklonim module (modprobe -r)…
nije resenje, ocigledno, vise onako, pravac za nalazenje istog…
posto sam i sam bez zvuka, dosta sam cackao oko toga, mozda tebi prodje nesto sto meni nije…
srecno…

Najveći problem je što Realtek HD audio drajver nema uninstall skriptu. Mislim da taj Realtek drajver ubije Alsu sa OSS -om koji instalira prilikom instalacije drajvera. Probaj da očistiš sistem od svega što ima veze sa OSS -om.

Evo ako je od pomoći kako je podrazumevano u synaptic -u, šta treba da ostane kada se kuca u pretrazi OSS, pa uporedi.

[ATTACH]1008.IPB[/ATTACH]

Probao sam da sve obrisem i da ih instaliram ponovo ali bez uspeha