Problematična insalacija na HP laptopu

Sinoć kod drugara otišao da mu instaliram ubuntu 14,04 LTS. On već ima win8 pošto je legalan i plaćen nismo ga dirali.
ubuntu se instalira sve bude kako treba dok ne krene prvi update. Odnosno tokom update izbaci grešku problem zavisnosti što je jako čudno jer je to prvi update, zatim zatraži da proba da uradim parcijalni update Nađe neispravne pakete i obriše ih i traži restart.
Kad se sistem restartuje nema boot menija. Ulazi direktno u win 8.

Nije mi uopšte jasno zašto izbacuje greške odmah pri prvom update. I zbog čega iz čisa mira obriše grub.

koji je laptop u pitanju
je može malo detaljnije o grešci

Ne znam jer sam sinoć to radio kod drugara. Pričam sve po sećanju… Izbaci mi error prilikom update i prijavi da ima broken packages i zatraži parcial upgrade da uradi. To završi i posle restarta nema boot menija.
Sve pričam po sećanju pa ne znam tačno.

Ne znam da li ima veze to što hard disk ima 8 particija… Ali mislim da to ne utiče.
Fabrički mu je namesteno da win 8 ima 5 particija i ja sam dodao još 3 za linux.

Ako si instalirao Ubuntu i pre update-a normalno imao boot i grub meni, onda je sa particijama sve u redu, a problem je u update-u.

Nažalost ne znamo gde je greška tj u kom paketu on prijavi problem sa međuzavisnostima i tu verovatno pukne u delu kada treba novi grub da napravi (predpostavljam).

Bilo bi dobro da zapišeš gde prijavi problem i oko kojeg paketa…

Rešili smo problem. Ja sam mu bio uključio sav update u software-sources. Međutim ako ostavim kako je po defaultu sve radi kako treba.
Nešto od dodatnih updatova pravi problem.
Takođe bio je uključen update za propietery drivers koji sam isključio jer je neka intelova grafička. Moguće da za nju nema vlasnički drajver.
Uglavnom sad je ok.