Problemi nakon update-a

Izmena, nznm kako da izmenim naslov teme, u zurbi sam pisao.
“Problemi nakon update-a”

Dobio sam nove update u update menageru
(kernel i mozila verzija za Rosu i neki sitniji update-i), tokom update, nesto je zabagovalo i prestalo da se skida, dobio sam neki kratak izvestaj da su neki repository zastareli i update menager je poceo update repository koji je isto zabagovao.
Sada mi je i u terminalu zabagovalo apt-get update i izbacilo greske
kao i ovo:

sudo apt-get dist-upgrade
[sudo] password for bojan:
Reading package lists… Done
Building dependency tree
Reading state information… Done
Calculating upgrade… Done
The following packages were automatically installed and are no longer required:
clamav-base clamav-freshclam libclamav6 libgail-3-0 libgsoap4 libgtkhex-3-0
libvncserver0 python-zeitgeist
Use ‘apt-get autoremove’ to remove them.
The following NEW packages will be installed:
linux-headers-3.13.0-67 linux-headers-3.13.0-67-generic
The following packages will be upgraded:
linux-headers-generic
1 upgraded, 2 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 9575 kB of archives.
After this operation, 76,5 MB of additional disk space will be used.
Do you want to continue? [Y/n] y
Get:1 Index of /ubuntu trusty-updates/main linux-headers-3.13.0-67 all 3.13.0-67.110 [8882 kB]
Get:2 Index of /ubuntu trusty-updates/main linux-headers-3.13.0-67-generic i386 3.13.0-67.110 [691 kB]
Get:3 Index of /ubuntu trusty-updates/main linux-headers-generic i386 3.13.0.67.73 [2368 B]
Fetched 9575 kB in 13s (719 kB/s)
Selecting previously unselected package linux-headers-3.13.0-67.
(Reading database … 218416 files and directories currently installed.)
Preparing to unpack …/linux-headers-3.13.0-67_3.13.0-67.110_all.deb …
Unpacking linux-headers-3.13.0-67 (3.13.0-67.110) …
Selecting previously unselected package linux-headers-3.13.0-67-generic.
Preparing to unpack …/linux-headers-3.13.0-67-generic_3.13.0-67.110_i386.deb …
Unpacking linux-headers-3.13.0-67-generic (3.13.0-67.110) …
Preparing to unpack …/linux-headers-generic_3.13.0.67.73_i386.deb …
Unpacking linux-headers-generic (3.13.0.67.73) over (3.13.0.66.72) …
Setting up linux-headers-3.13.0-67 (3.13.0-67.110) …
Setting up linux-headers-3.13.0-67-generic (3.13.0-67.110) …
Examining /etc/kernel/header_postinst.d.
run-parts: executing /etc/kernel/header_postinst.d/dkms 3.13.0-67-generic /boot/vmlinuz-3.13.0-67-generic

Koliko vidim sve je na mestu. Ako je to kompletan ispis, uspešno si update-ovao kernel, i ako sve radi, to je to!?

Na prethodnoj verziji je sve bilo mng brze, ova je bagovita, al nema veze, predpostavljam da ce uskoro i 17.3 kad su poceli sa updejtima… (Mozila for Rosa tako pisalo)
Nznm za kad je zakazana.

@bojan.1995 Od kada je izašao Linux Mint 17.2 Mate on je na mom računaru primarni OS i nikada ni jedan bug nisam našao. Plus leti kao lud. Ne znam šta je to kod tebe sporo i šta je bugovito. Takođe koliko kapiram tvoje poruke, uvek instaliraš negu zastarelu verziju OS-a pa onda radiš upgrade. Postoji neki određeni razlog? Zbog čega lepo ne skineš najnoviju verziju OS-a, i uradiš fresh install?

Koliko vidim dosta se razumeš u računare, ali slabo u Linux, pa možda nije na odmet da pročešljaš o Linux-u. I na ovom forumu ima dosta toga, tako da istražuj malo, lakše ćeš se navići na upotrebu Linux-a.

Linux Mint 17.2 (probao sam i XFCE i Mate, a Cimet mi je primarni sistem) najbolja distribucija koju sam koristio do sad. Ni jedan jedini bug nisam imao, cak i zajebancije koje sam imao su nastale iz mog neznanja!

Ma bagovit kod mene znaci da laga (slab hardwer) :smiley:
Od skoro sam na linuxu.
Zanima me kako da pogasim procese koji ne trebaju i koji su to procesi?

Jel si probao TRIOS?!

Ako imaš slab hardver onda instaliraj XFCE ili LXDE okruženje, oni nisu zahtevni :slight_smile:

A sta bi bilo sa particijama i enkripcijom ako bih radio reinstalaciju sa verzijom XFCE, trenutno koristim mate.

Za enkripciju ne znam, a za particije koliko ja znam moraš samo root promeniti. Neko iskusniji sa linuxom sigurno bolje zna. :slight_smile:

@bojan.1995 Za enkripciju ne znam jer nikada nisam enkriptovao particije. Što se tiče particija ukoliko imaš /, /home i swap particiju, prilikom instalacije drugog OS-a, moraš samo da formatiraš / particiju (obeležiš format u instaleru). Što se tiče /home i swap particije njih možeš da ne diraš (obeležiš da se koriste kao /home i swap na novom sistemu, ali odštikliraš format). Takođe, možda nije loše da iz live sistema, pre instalacije, izbrišeš sve skrivene fajlove (ctrl + h) sa /home particije. Skrivene foldere i fajlove prepoznaješ po tome što im naziv počinje sa tačkom (.nazivfoldera ili .nazivfajla).

Ipak, uvek nešto može da krene po zlu, da tokom instalacije ili ti ili mašina nešto pogrešite i da svi podaci budu izbrisani. Zbog toga ti preporučujem da uradiš backup svih podataka na eksternu memoriju. A kada to već uradiš, onda ti preporučujem da lepo sve particije obrišeš i formatiraš i kreiraš nove. :smiley: