Problemi sa Skajpom

Vec dve verzije Skajpa je izaslo od pocetne verzije 8 i samo od Skajpa imam beo interfejs, bez icega. Da li jos neko ima slicnih problema? Srecom sacuvao sam instalacioni fajl od prve osmice, iskljucio update i tako ga koristim.

Šta ti daje kad Skype pokreneš iz terminala

A kako se pokrece iz Terminala?

Koji je mint i koje okruženje

Da li Skype povlačiš iz zvaničnog repoa ili ppa
koja je grafička kartica

Mint 17.3 Mate, instalaciju skidam sa Skajpovog sajta (.deb) a graficka je Intel HD integrisana. skype: command not found

Isti problem imam i na isti nacin sam ga rijesio. Inace je skype mnogo losiji od kad je samo nova verzija u upotrebi.

Što se Skype-a tiče kod mene na TRIOS - u sve je ok. Verzija - 8.14.0.10

[Solved] Latest Skype 8.9.0.1 Display Nothing. - Linux Mint Forums

Dodatak
u slučaju da ne možete da instalirate i pravilno pokrenete Skype moja preporuka je da pokrenete Skype for Web ili da potražite beta verziju Skype aplikacije za linux

Новим надоградњама решили су проблем и сада Скајп ради добро. Међутим, Вибер неће да ради уопште, још сам питао зашто не поправе, они се правдају како је само Вибер направљен да ради само на Федори и Убунтуу. Испробао сам данашњи најновији Убунту и Вибер није могао да се инсталира. Само још да у Минту поправе грешку због које неће да ради Гугл Земља и све ће бити океј.

How to Install Viber Linux Mint 18.2 Sonya Easy Guide
Za ispravljanje ne moraš da uradiš ceo postupak
Kad ti se ovako nešto desi nauči da program pokreneš preko terminala da bi ti on dao odgovor zašto se program gasi

Malo sam istražio i izgleda da još uvek nije napisan program Google zemlja free za mint 18.x pogledaj na Help with Google Earth - Linux Mint Forums
i na Getting Google Earth working in Linux Mint 18.x kako da rešiš problem sa Google zemlja