Prvi Debian post :)

Eto da instaliram prvi post u debian forumu :slight_smile:

Za sada samo Admini vide ove forume dok ne sredimo sve :slight_smile:

Sad gledam…najprostije bi bilo da prekopiraš raspored iz linux mint -glavna podrška

Reč i dogovor sa urednicima sa glavnog foruma je bio da se koristi njihov raspored forums.debian.net i pored toga još nešto ako nadjemo za shodno.

Ok, pa to je skeleton sličan našem

Pa da manje više, tj manje ima razbacanih tema, za sada ovako a kako se bude širila priča i ako bude postojala potreba, najmanji problem je otvoriti detaljnije forume tj namenske za određenu oblast.

Tako je, šefe :slight_smile:

Forumi su operativni i dostupni svim članovima foruma.

Korisnici vide samo forum debian - dokumentacija…ovaj se još uvek ne vidi

OK je sada vidimo i mi ::slight_smile: mislim ja :connie_boy_cleanglasses:

Sređeno :slight_smile:

Pozdrav! Cestitam na otvaranju Debian podforuma, odlicna ideja, nek je sa srecom. Kao sto rece @[member=‘Commander’] na chat-u, “Ne treba zaboraviti korene”. :slight_smile: :drinks:

Btw, citam upravo jednu zanimljivost vezanu za Debian i Deb. based distro-e, pa bih da postavim temu vezanu za to u “Hardver”, no pre toga da pitam moze li se, tj. jer nece praviti problem, posto je tek postavljen podforum, ako ima jos posla? :slight_smile:

Samo da si ti meni živ i zdrav i udri sa temama, neće biti problema sve smo postavili samo nismo postavili da korisnici mogu da vide forume, sitnica :smiley: :smiley: :smiley:

Sada je sve ok samo napred :wink:

@Cofi
Hvala :slight_smile: …uz jednu malu ispravku…od sada, Debian je na ovom forumu ravnopravan sa Mintom (osim domena, a i to će uskoro biti ispravljeno), struktura je vrlo slična :slight_smile:

Znači…Debian - glavna podrška, pa u okviru tog foruma imaš podforume, i slobodno piši šta god želiš :slight_smile:

^ Razumeo. :slight_smile:

Mali predlog:
Nekako mi deluje prilicno dalek put od vrha pocetne strane do Debian podforuma ( doduse i do svih ostalih ispod "Mint - glavna podrska ), pa ne bi bilo lose ako bi mogli da se postave mali linkovi iznad liste korisnika i “Recently discussed” koji bi “scroll-ovali” stranu do odabrane kategorije. Isti princim kao “Back to top”. Bilo bi prilicno lakse doci do zeljenog, a i novi korisnici bi imali bolji uvid sta se sve nalazi na forumu, a pritom najvise mislim na Debian. :slight_smile:

Slažem se ali to je teže uraditi nego reći :smiley:

Moram da vidim kako bi to moglo da se reši najjednostavnije…

Global Forum Message sada sa slikom oduzima dosta prostora u gornjem delu strane, ali to je u cilju promocije…izdržaćemo 2-3 dana valjda…ili ćemo smanjiti sličicu :slight_smile:

@Commander
Predpostavljam, ali nazalost se ne razumem u web programiranje, ne znam kako bi mogao pomoci. :frowning:
Doduse evo par linkova, mozda mogu biti korisni ( ako dobro predpostavljam da je forum u HTML-u ):

http://designshack.net/articles/html/how-to-link-to-specific-points-in-a-page-and-animate-the-scroll/
http://superuser.com/questions/382047/linking-to-a-specific-scroll-position-on-a-web-page

Da poželim dobrodošlicu novom uredniku @[member=‘dvajedan’] :slight_smile:

Ajd pa nek je sa srecom i od mene :slight_smile: