Puca mi program MySQL Workbench

Drugari, kako da ustanovim zbog cega mi puca ovaj program!?
Znaci kada pravim tabele u njoj Foreign Keys, pritiskom na Apply samo nestane ceo program sa ekrana!?

Prvo sam skinuo sa sajta (.deb) poslednju verziju (6.2.5) i instalirao preko Gdebi. Zatim sam video da u Software Manager-u postoji paket ali malo starija verzija (6.0.8). Izbrisao sam noviju verziju i preko Software Manager-a instalirao tu stariju verziju i za sada okej radi.

Zašto puca to ti niko ne može reći osim da se obratiš na zvaničnom MySQL kontakt formi ili prijavi bug-a jer ako ti starija verzija radi a nova ne onda je neka nekompatabilnost.

Nije do verzije, to je najnestabilnije parče softvera ikada. Sa svakom sam imao problema na Linuxu.

Meni je u poslednje vreme najučestalije kad izvozim bazu, tada krešuje. Nažalost, za linux su mysql klijenti užas. Znači nema softvera tipa sqlyog za windows, što je tuga.

Neko vreme se već nosim mišlju da krenem da razvijam svoj klijent. :slight_smile:

Workbench ne radi dobro ni na Windows-u.

Aha, to li je! Hvala vam

Na Windows-u radi mnogo bolje jer je pisan u C#. Ja nisam imao problema na Windows-u.

Koristicu i dalje ovu stariju verziju dok radi, ako pukne ponovo probacu u Win

Kako radi ta verzija? Puca li?

Rekoh ako je stabilnija da nju instaliram i ja. :slight_smile:

Ja ti mozda nisam reper, posto sam pocetnik, tj ucenik, pa ga ne koristim preterano vec samo neke osnovne stvari koje ucim na kursu, ali za sada nemam problema.

Pucala mi je i starija verzija pri kreiranju indexa. Izasla je skoro nova verzija 6.3.3, sad sam je instalirao pa cu raditi u njoj i javiti rezultate!

To nije stabilna verzija. Poslednja stabilna je 6.2.5.

Ne znam, ja kada odem na stranicu za download nudi mi verziju 6.3.3:

Screenshot - 04272015 - 10:08:31 PM.png

Čudno, meni je pre koji dan prikazivao 6.2.5 kao poslednju stabilnu verziju. A to stoji i na wikipedia stranici. Mada sad kad sam i ja otišao prvo nudi 6.3.3. :wideyed: