[REŠENO]apache2 problem

ajde mozda sam ja glup ali vec 2h citam i nikako gresku da si nadjem. apache2 mi ne radi nikako a kaze sledece: Syntax error on line 160 of /etc/apache2/apache2.conf: Invalid command 'Order', perhaps misspelled or defined by a module not included in the server configuration Action 'configtest' failed. The Apache error log may have more information.
a evo i samog fajla gde kaze da je greska: Order allow,deny Deny from all Satisfy all

red 160 je: Order allow,deny

sta mu tu fali?

https://www.linuxquestions.org/questions/linux-server-73/apache2-order-allow-deny-to-allow-subdirectories-584832/
Koliko ja vidim oni ovo sve daju na nivou direktorijuma

ja iskreno mislim da nije to tu problem. problem je u mods-available i mods-enabled. meni je u enable direktorijumu u /etc/apache2/mods-enabled prazno :wink:

dragane, sta imas ti u tom diru?

Nema ja nista od toga, nemam apache, davno je to bilo kad sam ga imao na win i to IBM verzija :slight_smile:
Slucajno sam udario na pretrazivanje pa mi izbacilo primere sve sa direktorijumima.

ma cudno je meni sve to. treba da radi normalno ali nesto je tu sad uslo. neko gremlini kolo vode :wink:

evo sad pokusao ludilo da napravim. uklonio sam apache2 apt-get --purge remove apache2 apache2.2-common apache2-mpm-prefork apache2-utils i to je kao sklonilo sve po sistemu koliko ja pratim desavanja. nakon toga instalirao sve pakete ponovo i /etc/apache2 se stvorio. ali glavna fora je sto http://localhost nece da izbaci phpinfo iako mu u /var/www stoji index fajl

jel neko zna nesto oko ovog cuda? :slight_smile:

ajde da javim da sam resio problem. u cemu je bio problem ne znam ni sam ali sta sam ja uradio: apt-get --purge remove apache2* php5* mysql* tako da sam sve uklonio a onda samo opet instalirao sve apt-get install apache2 mysql-server mysql-client php5 libapache2-mod-php5 deluje glupo i sam to mogu da priznam, ali meni resilo problem. nikad necemo saznati sta se desilo tu :wink:

Negde je zbrljana instalacija i apač to nije mogao da isprati…