[REŠENO] Desktop ikone

Kako da ubacim na Desktop ikone kante, mreze, home

However in Mint 12 Lisa it is moved to in Application – Other – Advanced Settings – desktop

Pise ovo ali to ne postoji

Kod mene je menu - preferences - advanced settings. I ima sve sad sam proverio.

screenshot012312005252.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Које графичко окружење, ја сам га набо тако што сам се улоговао у гноме 3 па па алтке и ту сетовао да се то види. Онда сам се излоговао па опет улоговао у Цимет.

Локализација од неке верзије било је код логовања изаберем језик, нормално тај језички пакет је био учитан, сад тога нема код логовања, понекад ми додје да тресенм комп
баш због тих зезанција и премештања, све без неког континуитета. Сад гледам понедељак није први радни дан иако сам на неки непознат начин добио локализацију и то онако.
У датуму пише Monday а требало би да пише Понедељак, уф… :wink: :slight_smile:

Čini mi se da nisi na pravom mestu. Imao sam i ja to ali se ne sećam gde beše to stojalo što si pokazao.
Ovom putanjom što sam ti dao je u Cimetu ali mislim da je isto i na gnome i ostala okruženja.
Aj probaj ponovo tu putanju što sam ti napisao.

Видим набо сам, га то је gmome-tweak-tool od gnome-shella, кроз њега сам и подесио али у гноме сесији, па се излоговао и улоговао у Цимет. :wink:

Ako je to sve što se tiče time, stavi [rešeno].

Samo da napomenem, i u Cinnamon-u imaš Gnome-Tweak -Tool, a zove se Advanced Settings i tu možeš da podesiš to što želiš.
Pored toga imaš opciju da ti kanta bude u panelu, a ne na radnoj površini - tako sam ja stavio :wink:
To je u Cinnamon Settings ili tako nekako…

U Cimetu sam i napisao kako se dolazi do tih podešavanja, valjda je na svakom računaru tako!?

Koliko sam uspeo da vidim kod jednog druga kome sam instalirao Mint (Cinnamon) prevod je, po meni, očajan. Odnosno, ne prevod, nego lokalizacija, sve polovično urađeno. Tako da je bolje da cepaš engleski dok se to ne uradi u potpunosti :slight_smile:

Избрисао сам ЛМДЕ иставио Минт 12, сад треба да набодем како опет да вратим на енглески. :wink:

Potvrđujem za lokalizaciju na Cimetu i Lisa.