[REŠENO] eksterni disk

Mozda je glupo pitanje ali me kopka. Ako kupim kutiju za externi disk koja ce podrzavati PATA i SATA diskove da li ce to sistem videti. Da li takava kutija ima
neki kontroler za SATA i PATA ili je to samo malo elektronike za izlazni prikljucak USB, eSATA itd. Ako moja masina nema u BIoSU nista vezano za SATA a ja kupim kutiju i u nju stavim SATA disk i prikljucim na USB port da li ce masina videti taj disk? Da li cu moci da ga isformatizujem, pravim partcije itd?

Moćićeš bez problema…

Super, jer sa ovom kutijom izgleda mogu da se pozdravim, napajanje crklo a izgleda mi da to nije pravljeno ni da traje a ni da se otvara i eventualno popravi.

Pa pazi ta plastika realno može da se polomi i da izvadiš disk i odneseš na popravku ako imaš neke bitne podatke.

Kutija nije problem, disk mogu da izvadim, otislo je napajanje a to je posebna plasticna kutija izgleda kao i punjaci za laptop. Problemje gde da zakacim taj disk, na tom disku mi je Mint12, u svoju masinu nemam gde da zakacim jer je sve popunjeno, jedino u stari P-3 sa 256MB RAM-a a to bi znacilo dve masine jedna pored druge, za to nemam mesta.