[REŠENO] Firefox 12, Mint 9 Gnome, no flash

Vratio sam se na Mint 9 Gnome, update nakon instalacije urađen, Firefox 12 u upotrebi i nemogućnost gledanja Youtube filmova…

screenshot001gdh.th.jpg

Ne znam kako da rešim ovo…

Unapred zahvalan na svakom savetu…

Adobe vlasnik Flasha vise ne podrzava Linux, nadji stariju verziju flash plugina 10 ona radi.

Samo iz synaptica instaliraj flash.Pisace verzija 11. nesto u opisu.

Hvala na odgovorima.

screenshot-1.jpg

U međuvremenu sam instalirao LinuxMint 12 LXDE, pre prvog Update-a sam pakete vezane za Firefox 12 stavio na ignore i izvršio update…

Shodno tome, trenutno koristim Firefox 7.0.1, nemam ikakvih problema vezano za flash…

U svakom slučaju, još jednom hvala svima na odgovorima…

Ne znam kako da označim temu rešenom, nemam opciju Edit u okviru prvog post-a…

Obični korisnici posle nekog vremena nemaju opciju da menjaju svoje postove.

Što se tiče teme stavio sam da je rešeno.

Samo jedno pitanje, iz kog razloga koristiš Firefox 7 i Mint 9? Što te stare verzije?

@Vladimir

Nisam zahtevan korisnik, da je moguće i dalje bih koristio Mint 7 Gnome ( to je moja druga Linux distribucija na kojoj je ova moja mašina lepo radila, počeo sam sa Ubuntu 9.04 )…

Bitna mi je brzina a bolja ( novija ) mašina mi ne treba ( Asus A7N8X-X, Barton 2500, Ati Radeon 9250, 512 MB RAM )…

Mint 12 LXDE - zadovoljan sam, to je ono što sam tražio…

Na starijoj mašini od moje sam upravo danas instalirao WattosR5 i brz je, flash radi odmah, Synaptic za dodatne aplikacije…

Ako postoji još neki distro ( za moju mašinu ) - svaki savet je dobrodošao…

Nije ti toliko losa masina da ti ne radi FF12 i flash. Stavi mint-flashplugin on je malo stariji i trebalo bi da radi, cak i 11. verzija, ova adobova zna biti problematicna