[REŠENO] Iskljucivanje ekrana

Instalirao sam LinuxMint 12 KDE, i kad ne radim nista posle pet sest minuta prvo se malo zatamni ekran (dim) a posle par minuta se iskljuci ekran, a screen saver je iskljucen. Kako da podesim da se ne iskljucuje ekran pogotovo kad gledam npr neki film.

Sistemske postavke (System Settings) -> Upravljanje napajanjem (Power Management) -> Uređivanje profila

pa tu podesi kako ti odgovara…

E bas ti hvala, svuda sam gledao samo tu nisam
Pozz :wink:

Da ta opcija je obično razdvojena, jer ima ljudi koji ne koriste screan saver (kao recimo ja) već koriste samo to “DIM” pa onda potpuno isključivanje ekrana.

Bitno da se rešio problem :wink:

Eh KDE, koliko sam video screen saver vise i ne postoji, mozda u emulacijama gnome2 ali u gnome 3 ne, kazu to je retrogradno a meni je bas bilo super da se nesto muva po ekranu, obicno sam stavljao onog mrava koji seta po ekranu. :wink:

Mravić je stara škola uvek bio :wink:

Mrav i Matrix su bili keva od screensavera :wink:
Kad hoce da napalis laike za linux samo izvrtis malo Compiz, pustis Matrix ili Mrava screensaver i kao finale Playmouth, otkidali su na sferu i kisu u Copizu :slight_smile:

Najjače je bilo kada sam prvi put instalirao Compiz i “kiša efekat” pa posle 2 dana mi zalivalo ko iz kabla nisam mogao da je isključim a nisam ni znao kako da ugasim compiz :wink: