[RESENO]Nece da ucita desktop

Danas, kad sam restartovao kompjuter, poceo je problem da se KDE plasma ne ucitava. Kada se logujem, pocne da radi amarok muzika ali nikako da mi se pojave ikonice, paneli i ostalo. Sve sto mogu da otvorim je terminal na ctrl + alt + f1. Kontam da je problem do KDE plazme jer kada izaberem drugu sredinu, tipa failsafe i/ili ubuntu ucita lepo. Nemam pojma sta sam uradio juce, pa danas to ne radi.

Probao sam

sudo apt-get update && sudo apt-get install plazma-desktop

i

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade

, gde je odradio upgrade ali nije se sredilo nista.

@Vladimir: Bio si u pravu oko toga kako se lako pokvare stvari kad ih cackas. :wink:

Je l’ koristiš Mint KDE ili Mint sa instaliranim KDE okruženjem?

Mint KDE… Spremio sa jedan DVD gde cu narezati svezu instalaciju opet, da oborim lepo ako ne mogu da resim problem. :wink:

Ovako, postoje dva načina i treći, onaj radikalan - reinstalacija.

PrvI:

probaj da resetuješ plazmu na ovaj način:

ako možeš da uđeš u sistem, uđi i otvori konzolu, a ako ne onda idi u tty (alt+ctrl+f1) i kucaj:

kbuildsycoca4 && kquitapp plasma-desktop && kstart plasma-desktop

onda se vrati u sistem (alt+ctrl+f7)

Ako neće, onda drugi način:

kquitapp plasma-desktop

pa onda:

rm -f ~/.kde/share/config/plasma*

pa onda:

plasma-desktop &

M’jok, nista se nije promenilo. Izbacuje greske tipa da ne moze da nadje plasma-desktop, ali kad uradim

sudo apt-get install plasma-desktop kaze mi da je vec instaliran i up to date.

Probaj da izbrišeš ceo taj .kde skriveni folder. To bi trebalo da vrati plazmu očišćenu od svih podešavanja koja si vršio. Posle toga restart sistema.

Obrisao sam .kde folder i resetovan je plazma desktop. Sve je ok sad, hvala. :wink:

Ako je sad ok stavi [RESENO] ispred naslova teme…