[REŠENO] Osvetljenje ekrana pri uključenju

Da se nadovezem na ovo osvjetljenje, kod mene kad se ukljuci racunar, zatamnjen je ekran. Posvijetlim ja njega ali kad iskljucim i ponovo ukljucim, opet je taman. Kako da podesim da kad se ukljuci racunar da bude posvjetljeno?!?!?!

Čekaj ti imaš problem sa monitorom oko kontrasta!?

Osvjetljenje, kontrast…šta li je već…to je brightnes. Svaki put kad pokrenem računar moram ručno da to povećam jer je tamniji ekran. Kako da mi to stoji na maximumu stalno

Podešavaš ručno na monitoru ili u programu nekom!?

Који монитор? Лап или десктоп?

U pitanju je laptop FUJITSU LIFEBOOK A…
A podesavam tako sto idem na SYSTEM SETTINGS - SCREEN, pa onda onaj klizac na BRIGHTNESS pomjerim do kraja posto stoji na pocetku.

А подешавао си и преко Фн и Ф6 тастера?
Немам лап па ти не могу баш бити од помоћи, али знам да се осветљеност аутоматски смањује кад рачунар ради на батерији…

Можда да пробаш ово упуство https://wiki.archlinux.org/index.php/Laptop#Screen_brightness

Занимљива је и последња реченица која каже

If your laptop’s Fn keys don’t work or Gnome/KDE fail to correctly set the brightness using their power daemons, you can try appending acpi_backlight=vendor to your kernel line in your bootloader.

Sa Fn i F6 i F7 se isto samo povećava i smanjuje kontrast…ali neće da ostane pri sledećem pokretanju računara…
Hej a kako se dolazi do ovog sto stoji u poslednjoj recenici acpi_backlight=vendor to your kernel line in your bootloader
kako da dodjem do tog kernel bootloader-a, koja mu je putanja?

Пробај овако:
gksu gedit /etc/default/grub

ту измени линију GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=“quiet splash” тако што ћеш у њој додати acpi_backlight=vendor између већ постојећих заграда (раздвојено размаком од претходних опција). После тога покрени

sudo update-grub

Касним на буууус :wink:

Milke care svaka čast. Uspjelo je, hvala puno

PS nadam se da si stigao na bus :wink:

Pošto mi dolaze dnevni izveštaji na mejl sa Launcpad bug sistema o prijavljenim greškama za Mint, stiglo jutros ovo vezano za konkretno ovaj problem koji se iz Ubuntu-a preslikao na Mint.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/810093