[REŠENO] skype i problem sa zvukom obavestenja o pozivima, porukama...

Kada me neko zove ili posalje neku poruku na chat, ja ne dobijam nikakv zvuk obavestenja… Cak kada odem u options i na test sound, isto tisina…
Obicno mi je skype radio dobro na linux… Jel imao neko slican problem?

A imaš zvuk dok npr. slušaš muziku ili gledaš film? Da utvrdimo da li su crkli zvučnici ili je nešto do aplikacije. Je l’ je Skype samo u pitanju?

Могуће је да су ти искључени звуци или нетачне путање до звучних фајлова.
Погледај у Опцијама, Нотификације, па изабери на пример Долазећи позив (incoming call ringing). Штиклирај горе десно опцију за укључивање нотификације, доле штиклирај да пушта звучни запис. Затим кликни на поље где треба да пише тај звучни запис и ако тамо не постоји CallRingingIn.wav фајл већ изабран, мораш да дођеш до њега (налази се у /usr/share/skype/sounds). Изабери звук за ту нотификацију, потврди, клик на Примени у опцијама и тестирај.

Ovo je sve podeseno po defaultu (sto je i normalno)… ipak sam otisao i izabrao neke druge sound fajlove, od open office recimo i ne radi, kada kliknem na test. Samo pokaze pop up prozor dole desno i tisina.
Sto se tice ostalog, slusam muziku, gledam filmove i nisam primetio neki problem osim na skype.

Proveri ovo, dakle “alert volume” pojacaj na max.

Yeah, ovo je bilo. Hvala :slight_smile:

Nema na cemu :slight_smile: