[REŠENO] Totem zamenio FlashPlayer u browserima

Iz nekog meni neznanog razloga Totem mi je zameno Flash Player i sad to izgleda ovako:

19.jpg

Ne samo na forumu nego na svim sajtovima. Sve sam pogasio plug-inove u Operinim podesavanjima (ostavio samo Flash) ali opet isto. I na FF ista stvar, a nisam ni koristio FF (sem da skinem Operu :slight_smile: ). Nasao sam po netu slucaj, ali kontra - saveti kako da se flash zameni totemom i u svakom od slucaja zahteva add-on ili extenziju, a nista nisam dodavao. To je poslednje sto je ostalo da zeza na 13-ici sve sam narikt’o, jos samo ovo. Sta li mu je?

Obriši Totem… ko još zaboga koristi taj ubogi plejer? :slight_smile:

Pa zbog plugina nisam hteo da ga obrisem, nije sve na webu flash. Ali ako ne upem da podesim, onda cu ga ubiti ko zeca, ko ga … :slight_smile: . A sam totem nema skoro nista pametno od podesavanja, ne znam kako je uspeo da se ugura na mesto flasha-a. Verovatno posle nekog updatea. Uostalom, probacu da ga obrise i njegove conf fajlove i ponovo instaliram da vidim jel mu ovo sad default da uzurpira flash. Da on hoce da pusti ne bih ga ja ni dirao, al nece pola stvari da pusti. A i ne radi youtube downloader extenzija sa njim nego sa “pravim” flash playerom.

EDIT: Definitivno je totem-plugin problem, ali ne mogu samo njega da obrisem, povuce i totem, tako da je totem otisao u vecna lovista sto se mene tice. Stavicu da je RESENO, mada nisam ljubitelj vih cekic-u-glavu resenja, ali sta je tu je, bitno da se flash vratio. I da, ni na Mint13 ne radi adobeflash i plavicasta je slika, nego teram bajati mint-flash-plugin, zbog hardverske akceleracije. Mada se vise ni on ne krsi kao na Mint12, sto je za svaku pohvalu.

Taj ubogi Totem jedini radi kako treba u LMDE, iz nekog razloga svuda ga stavljaju kao primarni player. :slight_smile:

Ja u njemu redovno gledam serije. Pošto mi tu titlovi ne trebaju. Mrzi me da menjam plejer, kako kliknem tako ga totem otvori. Ali nije loš, ima podršku i za titlove…međutim to dosta loše izgleda.

zar SMPlayer ne radi na LMDE?

Radi Vlado.