root pass (crko HDD)

Narode upao sam u problem. Pre jedno desetak minuta sam azurirao sistem (4.10.2) i kad je sve bilo gotovo, restartujem, sve u redu do ekrana za log, ukucam svoju root sifru, ali ne mogu se logovati. Kad ukucam pogresnu sifru, kaze mi da je sifra pogresna, a kada ukucam ispravnu nema nikakvog upozorenja, samo me stalno vraca na log ekran i tako u nedogled. Ovo pisem sa live USB-a, pa ako ima neko ko poznaje ovu tematiku, jer sam trenutno zarobljen , a ne bih da nanovo install.

http://www.debuntu.org/how-to-recover-root-password-under-linux-with-single-user-mode/

Narode, crko HDD. Do đavola!

Ne diraj, ako imaš, a verovatno imaš, važne podatke na njemu…nije to skroz crklo, čim si se logovao…znači da vrti, i da čita ponešto.
Koji je hd?

Seagate , Momentus 5400.6. Ja sam do sad jednom nagrabusio, doduše davno, još na “pendžeru”, posle toga sam kupio eksterni HDD i svakih sedam dana bekapujem. Hoću reći , neću da pretrpim neku ozbiljniju štetu, a trenutno sam aktivirao svoj stari Dell 500, i solidno vozi KMint, mada je slabašan. Jedino ne znam da li je tri godine malo za ovaj HDD? Usput, ako imate predlog koji HDD da uzmem za moj Asus K52JB . Gledao sam po netu, ali nemam iskustva, jer do sada sam kupovao samo memoriju i cd drajvove. Uglavnom cena ne preko 6 iljadarki (nema se, ne može se…).

Ne znam sto se tice 2.5" diskova, ali generalno nisam se bas naslusao pohvala na Seagate-ov racun… Pogotovu za ove novije drajvove…
Ja bi preporucio, izbegni Seagate, drzi se WD-a, eventualno Hitachi, ili koji ima najduzu garanciju… :wink: :slight_smile:

I moja preporuka beži od [font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)]Seagate diskova, ti su se diskovi loše pokazali,oni su nekada davno važili za dobrog proizvođača hard diskova. Ali su imali problema sa Firmwareima koje uzrokovalo čak i crkavanje diskova.[/background][/size][/font]
[font=helvetica][size=4][background=rgb(252, 254, 255)]Što kaže Cofi drži se WD, Hitachi pa i Samsunga.[/background][/size][/font]

Toshiba isto nije tako losa… Njihove 2.5" masovno ugradjuju u eksterna kucista… :slight_smile:
Potvrdjujem za Samsung. Generalno je dobar, mada imaju obicaj da crkavaju ( na srecu vrlo brzo, posle 10-ak dana ako pogodis los ). Ja licno imam SpinPoint F3 od 500GB, sljaka disk odlicno vec 3god, performanse na zaista visokom nivou, ali vec posle mesec-dva dobio 5 losih sector-a. No da kucknem od drvo, na tome se zavrsilo… Samo ih je premestio na Spare area, i radi full… :slight_smile: Znaci Samsung ako prezivi prvi mesec, to je to. :smiley:

Šta je znam ja sa Samsungom imam dobro iskustvo, barem po vraćanju dok su u garanciji. Nisu bili oni koji su se baš često vraćali uz garanciju i na servis. Doduše ovde se govori o 2.5" diskovima, pa se nešto i ne sećam za samsunga kakva je situacija i da li je ikad iko reklamirao.

Skoro sam na tv-u gledao neki savetnik potrošača i tamo su objavili da svaki treći hdd crkne u garaciji. Toliko o kvalitetu.

Mislim da to nije istina, da je reko svaki 10 i bože pomozi ali svaki treći mislim da je laž, ko bih našatanco da tako lako crkavaju. Drugo stvar treba gledati i iz drugog ugla gde recimo 30 posto ako ne čak i više nije mehanički kvar diska nego elektornika bude u pitanju.
A većinu takvih slučajeve može biti kriv krajnji korisnik zbog lošeg napjanja, samog slabog napona i osilacija u naponu tu nije kriv proizvođač.

Pazi sad - kad se garancija spusti na trećinu početne, onda je i regularno da se od svakog trećeg dobija svaki deseti :

http://www.theverge.com/2011/12/17/2641569/seagate-wd-hdd-one-year-warranty-reduction-2012

Thing oko marka je čudo :connie_pumpkinsmile: .

Kupljeno , ali nisam našao nešto bolje za ove pare koje sam imao (plafon 5500din.) "Seagate-Samsung, 320GB ". Tog trenutka sam bio prilično zadovoljan, uspeo sam da kupim nov HDD, pre sedam dana sam dokupio 2GB memorije, šta reći , srećan. Dođoh kući, trk instaliraj hard, pali, kreći install Kmint-a, krenu instalacija, lepo ide. Dođoh do “home” particije, kad, ko da sam proklet, tres “plavac”, počinje nervoza u želudcu, restartujem, opet krene instalacija, ali čim je krenula, tras još jedan “plavac”. Sedim i ne mogu da verujem, j…o te, koji sam baksuz. Da sad ne balavim dalje, čupo sam redom ,jedan po jedan “keks” , i pri tom doživeo još dva “plavca”. Na kraju sam ostao samo na ona 2GB (nova). Pitam se, da li se ovo ikad nekom desilo, u dva dana, Da mu rikne HDD i 3 GB memorije. No, srećom, ova 2GB i novi HDD, teraju ko zvrk “KMint”, tako da sam se sad već smirio, a bio sam u predinfarktnom stanju.
Pozdrav, narode i hvala na savetima, ali nažalost budžet mi je bedan.

Auu, koji maler… :connie_pumpkinsmile:
Kako mislis “Seagate-Samsung”? Seagate ili samsung? :smiley:
Cek cek, nisi valjda platio hdd od 320GB 5500din? :10:
Nema na cemu druze, zato smo tu! :wink: :slight_smile:

Izgleda da još razmišljam o starom HDD , Samsung je u pitanju.
Tačnije rečeno plaćen je 5990 din, ovih 500 mi je trebalo ostati za piće do kuće, ali i to je ošlo uz budžet. (kupljno u Rumi")

Ima ovako Seagate Samsung :slight_smile:

http://www.heise.de/…hi-a492368.html

Ja imam eksterini Apacer Samsung, mislim jeste Apacer ali unutra je Samson i Dalila :connie_pumpkinsmile: . U stvari baš ovaj gornji model je unutra :slight_smile:

http://eu.apacer.com…ernal-HDD-AC601

Znači ovaj eksterni USB2 i e-SATA, a kada se otvori unutra isti onaj gornji Samsung sata2, pa može odmah da se koristi i kao interni :connie_cat_in_the_hat: .

U principu glava mu je Seagate samo (vidi se i na gornjoj slici), elektronika i valjda sve ostalo Samsung i nalepnica Samsung a pakuje Apacer :connie_31: .

@Jo

Koji model HDD?

Auu brate koja placka. U BG-u, Hitachi sata2, 500GB = 4800din, WD sata2, 500GB=5400… :wacko: :10:
Sto ne rece da ces da uzimas, ovaj Hitachi bi te izasao 5000 sa isporukom… Ja bi ti preporucio da ako mozes i ako te ne mrzi da ga vratis i trazis pare nazad, cist bezobrazluk, pa lepo uzmes Hitachi, em veci em jeftiniji citam som… :slight_smile:

Momci, to je situacija sa manjim sredinama, a i ja sam bio ko na iglama. Nema šanse sada da se blamiram, nije me on bio po ušima da uzmem. Samo neka bude dugovečan ko ovaj stari (3god. i on i ta 3GB memorije). U svakom slučaju Hvala na sugestijama, na greškama se uči, ali nije baš pametno na svojima.

I dalje nije opravdanje, al sta da se radi…

Evo ga Cofi i tvoj F3 je zapravo Samsung Seagate:

http://samsunghdd.seagate.com/