Ruter za bezicni signal

Zna li neko koji od ovih jeftinijih rutera za bezicni internet radi pod Linuksima, npr. radi li ovaj:

Brand New TP-Link TL-WR740N 150Mbps Wireless N Router

SYSTEM REQUIREMENTS Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ or Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux.

Radi.

Pazi, pošto je u pitanju uređaj čijim se podešavanjima pristupa iz browsera, ne zahteva driver zarad komunikacije, a radi na 220V - ne vidim što ne bi radio. I sa mikrotalasnom koja ima wireless, ako treba.

btw, gore su zaboravili na Android, Hackintosh i ReactOS :wink:

Pa tako nesto…Najbitnije je podesiti UTP i TCP protokole namestiti WEP itd.

Sto se modela tice, TP-Link je jeftin a relativno dobar, ako hoces malo bolje routere uzmi D-Link kvalietniji su. Najvise je bitno sta od routera zelis, da li jacinu signala, tipa koliko daleko treba da baca, ili ti to nije vazno…

Pa ne znam, 15 metara u krug je dovoljno, do drugih prostorija i malo u dvoriste. Treba da ga povezem na modem marke Thomson, kad budem kupio ruter pa cu vec da vidim kako i sta, ako zapne eto mene sa pitanjima…

Toliko svi routeri imaju domet… Imas SBB modem? To nije problem… Samo UTP kablom iz modema u router u WAN pozadi ga ubodi, a router u mreznu kartu od racunara… I to je sve…posle samo zastiti mrezu i gotova prica… To je svuda isti proces bez obzira koji sistem imas, Mac, Win ili Linuks.

Uzeo sam ovaj, ima izmenjivu antenu. Podesio sam bez problema, sve radi ok. Kablovski modem sa kojim je uparen je Thomson TCM420.

http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR741ND

@[member=‘Supergull’] koliko para? Planiram da kupim pa me interesuje…