samba time out i sl....

[font=Ubuntu][size=3]Imam mešovitu mrežu u firmi 4 win7 i 4 neka minta(razni tj 2x12, 1x13 i 1x14). Svi imaju potrebu da rade u deljenom direktorijumu jednog od win7.[/size][/font]
[font=Ubuntu][size=3]U principu sve funkcioniše s tim što se desi usred dana da nijedan linux više ne vidi deljeni direktorijum, pa moram da izlogujem i ponovo ulogujem tu w7 mašinu, nakon čega sve ponovo proradi.[/size][/font]
[font=Ubuntu][size=3]Poruke koje ispisuju linboxovi su :[/size][/font]
[font=Ubuntu][size=3]could not resive list … ili[/size][/font]
[font=Ubuntu][size=3]timed out.[/size][/font]
[font=Ubuntu][size=3]Neka ideja?[/size][/font]

@[member=‘Sioux’] Pa možda lag koji nastaje usled preoprećenosti mrežnih resursa? :smiley:

Ako je to za liste, onda je verovatno pukla konekcija, ako je timed out onda je lag.

Vidi PP ili potrazi kod Microsofta koji kljuc u bazi treba da izmenis

Problem je što pucaju samo mint mašine, win7 4 komada se vide bez problema…

smb.conf
probaj ovo

socket options = TCP_NODELAY

Probam na jednoj makini, pa će javljam ša je bilo.

Ovo brate radi.
malopre mi je puklo na jednoj makini a na test compu vidi mrežni direktorijum i dalje.

Ako radi dobro je, to sam negde pronasao i imao zapisano u nekom fajlu, samo da potraje, da li si radio restart makine ili sambe kad si promenio ovaj parametar.

Pravo da Ti kažem zaboravio sam , ali mislim da nisam.
U svakom slučaju neki restart i nije greda.

Bitno je jer taj parametar ako je validan da bi se ucitao mora samba da se restartuje, ako nije restartovano onda je cista slucajnost.

Win 7 home basic dozvoljava max 20 konekcija, ako nekoliko korisnika pristupi nekoliko dokumenata i direktorijuma verovatno ih sabira???
Onda može da dođe do preopterećenja, ali ostalih 4 win7 basic nemaju problem.

Ipak opet ispadaju mintovi sa porukom: server timed out.

http://yonitg.com/so…ection-problem/

If you have Win7 Home:

Browse to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
Create a new DWORD value with the following properties: NAME:
LmCompatibilityLevel VALUE: 1

Već nekoliko dana nije bilo problema nakon ove intervencije na win7 home mašini koja na kojoj se nalaze direktorijumi i fajlovi koje koriste svi ostali u mreži (glumi server).

Rekao bih da je ovo rešeno.

E da malo ovo osvežimo:
Problemi sa ispadanjem linbox-ova se nastavilo i kasnije, (kako se sve završilo na kraju teksta), saznao sam da je problem bio do mušica win 7 sa radom u mreži ako korisnik na serveru ima admin privilegije. To je bio slučaj. E sad, da li bi prebacivanje na korisnički nalog (što sam uradio) pomoglo …? Neznam, trebalo bi. Kako sad ne znam? Pa lepo pre nego što sam saznao za tu win 7 mušicu podigao sam NAS4Free fajl server, HE HE. To je samo po sebi rešilo sve probleme sem: zemljotresa, požara i napada vanzemaljaca.
Toliko!

pa dobro VanZemljake ćemo lako rešiti bitno da server tj mreža sada rade 1/1 :wink: