Screenlets bash

ovo moje radi, isprobao :slight_smile: ali opet nisam siguran da li ćeš imati nešto u prodavnici pošto je to Ubuntu 16.04

#!/bin/bash
sudo dpkg -l python-wnck >/dev/null2>&1
if [ $? == 0 ]; then
echo “OK”
else
echo “Install python-wnck”
sudo apt -y install libwnck22
wget -c http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/g/gnome-python-desktop/python-wnck_2.32.0+dfsg-4_amd64.deb
sudo dpkg -i python-wnck_2.32.0+dfsg-4_amd64.deb
sudo apt --fix-broken -y install
fi
sudo dpkg -l python-gnomekeyring >/dev/null2>&1
if [ $? == 0 ]; then
echo “OK”
else
echo “Install python-gnomekeyring”
wget -c http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/g/gnome-python-desktop/python-gnomekeyring_2.32.0+dfsg-4_amd64.deb
sudo dpkg -i python-gnomekeyring_2.32.0+dfsg-4_amd64.deb
sudo apt --fix-broken -y install
fi

sudo apt-key adv --keyserver keys.gnupg.net --recv-keys B698B1F9972BB2A7A06CC76494E58C34A8670E8C
sudo echo “deb Index of /screenlets/ppa/ubuntu yakkety main” >> /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list

sudo apt update && sudo apt install screenlets screenlets-pack-all -y

Neka isprave moderatori i ovde greske, da se neko ne zbuni. Ne znam kako mi se potkralo

>/dev/null2>&1
apt -y install libwnck22

Cek malo sad me zbuni ima ona ispravka,sto si mi @mracni covek poslao na pp,a ovo >/dev/null2>&1 vec stoji u pomenutoj sa pp

Na pp sam ispravio, ali ovde ne mogu
Treba da bude razdvojeno kao sto sam ti poslao

>/dev/null 2>&1

Aha razmak posle null ok,prepravicu i to

Napravio i odradio sa prepravkom,ali ima greska oko kljuca…terminal kaze
The following signatures couldn’t be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY 94E58C34A8670E8C
Da obrisem skriptu(napreavih je cas) radi kroz terminal samo veze,no ovaj pubkey zeznu
Cek sad skrolovah kroz terminal i videh ovo
Err:16 Index of /screenlets/ppa/ubuntu yakkety InRelease
The following signatures couldn’t be verified because the public key is not available: NO_PUBKEY 94E58C34A8670E8C
Znaci drugo je sve ok,ali ovaj public key od screenlets ne moze verifikuje

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 94E58C34A8670E8C
sudo apt update

Aha samo par minuta sad cemo :slight_smile:

ja sam ti poslao to kako da odradiš

Jupiiiiiiiii radiiiiiii samo pici :smiley: sad jos 2 stvari…ponovo sam napravio i poterao skriptu,e sad ako sacuvam nju ona ostaje izvrsna samo pokrenem?Sacuvacu i u txt ovo za kljuc

Nisam siguran da sam te razumeo. Jesi li instalirao te screenlete uspesno? Daj ispis za taj additional-repositories.list

cat /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list

Jesam druze i radi sad me interesuje dali skripta ostaje izvrsna iz terminala,daje sacuvam a i vec sam sacuvao key u txt formatu.Za divno cudo kad sam je poterao 2gi put sam je uvezao onaj kljuc :slight_smile: ali me sad zeza kad poteram sudo apt update teminal mi pokazuje da sam sve dupliro.Znaci sad sve treba ukloniti i samo poterat o5,inace hvala ti @mracni covek na svemu :wink:

[email protected]:~$ cat /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list
deb Index of /screenlets/ppa/ubuntu yakkety main
deb Index of /screenlets/ppa/ubuntu yakkety main
[email protected]:~$ eto ga to mi prijavljuje,jer sam 2x poterao skriptu :frowning:

Skripta će ostati izvršna.

U terminalu imaš greške jer si pokretao skriptu više puta, a ona ne prepisuje fajl, nego dodaje vrednost na njegov kraj (>>).
Nemoj pokretati skriptu više. Kucaj:

sudo nano /etc/apt/sources.list.d/additional-repositories.list

i obriši duplikate, da ostane samo jedna linija

deb http://ppa.launchpad.net/screenlets/ppa/ubuntu yakkety main

Sad cemo i to malo sam konfuzan,prosto neverujem da sam uspeo sam uz tvoju OGROMNU pomoc…ponovo hvala @mracni covek

Odradjeno i to sad nema vise duplo,vec obicno kao sto i treba :ok:

Ovde mogu da dodam(mada verovatno,svi znaju) ima u Softer Manageru mala aplikacija Screenfetch,sluzi kad se otvori terminal izadje logo distroa i osnovni podatci…lepo za oko.Ali da bi svak put se otvorilo u terminalu opalite leafpad .bashrc moze i bilo koji drugi txt editor(ja volim leafpad) skrolujrte skroz do dna i tu upisete:
#Start Screenfetch
screenfetch
Sacuvate tako dopisano i svaki put izlece,to kad otvorite terminal.

Da ne pravim novu temu,muku mucim kako da editujem direktorijum /etc/apt/sources.list.d …sa cat /etc/apt/sources.list.d u terminalu kaze
[email protected]:~$ cat /etc/apt/sources.list.d
cat: /etc/apt/sources.list.d: Is a directory
probao sam i leafpad i nano i gedit ma jok sam veli direktorijum,a treba da ga otvorim i odatle obrisem 2 stavke.Zaostatak vec uklonjenog PPA,ali kako :frowning: ?Inace koristim od pre nekih 2 dana instaliran,glanc nov Ubuntu Mate 18.04.1…

/etc/apt/sources.list.d i jeste dir, udji u njega pa vidi šta ima od fajlova…

Ulazio sam sa cd /etc/apt/sources.list.d pa ls i ima ovo
etcher.list
etcher.list.save
gezakovacs-ubuntu-ppa-bionic.list
gezakovacs-ubuntu-ppa-bionic.list.save
google-chrome.list
google-chrome.list.save
obsproject-ubuntu-obs-studio-bionic.list
obsproject-ubuntu-obs-studio-bionic.list.save
openshot_developers-ubuntu-ppa-bionic.list
openshot_developers-ubuntu-ppa-bionic.list.save
opera-stable.list
opera-stable.list.save
qbittorrent-team-ubuntu-qbittorrent-stable-bionic.list
qbittorrent-team-ubuntu-qbittorrent-stable-bionic.list.save
rvm-ubuntu-smplayer-bionic.list
rvm-ubuntu-smplayer-bionic.list.save
screenlets-ubuntu-ppa-bionic.list
screenlets-ubuntu-ppa-bionic.list.save
teejee2008-ubuntu-ppa-bionic.list
teejee2008-ubuntu-ppa-bionic.list.save
webupd8team-ubuntu-y-ppa-manager-bionic.list
webupd8team-ubuntu-y-ppa-manager-bionic.list.save

e ovo
screenlets-ubuntu-ppa-bionic.list
screenlets-ubuntu-ppa-bionic.list.save
treba obrisati :slight_smile: ima jos 2 unosa ali su oba sve PPA,e u /etc/apt/sources/list su oni glavni za Ubuntu a ovde su samo od PPA