Screensaver

Cao, da li neko zna kako da podesim da mi se screensaver ne pali tokom filma ili dok gledam video sa you tuba? U pitanju je xscreensaver 5.14

Probaj sa ovim programom

To je to! :23:

Meni pokrece xscreensaver kada gledam tv preko “tvtime” aplikacije, kada gledam youtube…
Pitanje : da li moze negde u sistemu ( mint 12, mint 12 lxde, xubuntu 11.10 )da se podesi " kada " screensaver sme da krene, a kade NE ?

Da ponovim:
U terminalu napišeš:

sudo add-apt-repository ppa:caffeine-developers/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install caffeine

Pokreneš program, namestiš i gotova stvar.

Hvala, ali kakve veze caffeine ima sa TVTIME-om ?

Caffeine je program koji sprecava da sistem ode u sleep ili screensaver, nema veze sa ostalim programima. Licno mislim da je bolje resenje (ako koristis Gnome) ova ekstenzija jer je “laksa” od coffeine i integrise se u Gnome okruzenje, Inhibit Applet, svejedno joj moras dati do znanja da li da ide u sleep ili ne (inhibit suspend opcija koja se nalazi u User Menu, vidi screesnshot), kao i sa Caffeine. Inace problem je taj sto neke aplikacije (TVTIME, browseri kad gledas duge video fajlove i sl.) ne sprecavaju screensaver i sleep. Jedina razlika zbog koje je mozda Caffeine bolja varijanta je ta sto on radi samo za programe koje mu kazes i onda da blokira sleep samo kad su ti programi aktivni, dok ova ekstenzija blokira sleep za ceo sistem. Sam vidi sta ti vise pasuje.

Aha, sad mi je jasno :slight_smile:

Поздрав свима,
како чувару екрана додати још анимација?

Pozdrav druze. :hi:
Posto je ova tema vec resena, i tvoje pitanje je malcice offtopic, slobodno otvori novu temu i napisi nam koji je sistem u pitanju i koje desktop okruzenje, pa da resimo! :wink: :slight_smile:
Pitanje ti je jako konkretno, pa ce biti dobro da ima svoju temu, i za tebe i za druge korisnike da mogu lako da rese isti “problem”. :slight_smile:

Ок, отварам нову тему.